Kynologický klub
Šlapanice


 • Aktuální dění - 2019

  Sobotní výcviky

  Pravidelné sobotní výcviky jsou od 8mi hodin, pod vedením našich výcvikářů :-)

  Sranda závody 22.12.2018

  Poslední sobotu před ježíškem, to jest 22.12.2018 od 9.30h !! :-) pozvánku najdete tady
  Duo Víškovi pořádá pro členy KK Šlapanice a členy výcvikových kurzů předvánoční sranda závod :-)
  Dary hodnotné, zábava ještě lepší, vhodné pro děti i dospěláky :-)

  POZOR !!

  O vánočních prázdninách - 22.12. a 29.12. není pravidelný sobotní výcvik. Další výcvik v sobotu 6.1.2019 od 8h :-)

  Setkání uprostřed 9.-12.8.2018

  Brigáda a setkání uprostřed prázdnin. V sobotu v případě zájmu od cca 9:30 h výcvik :-)
  Na brigádu se hlaste předem na našem mailu, nebo Facebooku, Ivanovi či Petrovi. Budeme sekat trávu, upravovat porost na březích, čistit kotce a na zadních kotcích dělat úpravu dveří - navařovat kari sítě, natírat,... atd atd.. práce pro každého a je jí dostatek :-)

  POZOR !!

  O prázdninách není pravidelný sobotní výcvik. Další výcvik v sobotu 1.9.2018 od 8h :-)

  Dětský den 3.6.2018

  V neděli 3.6.2018 jsme uspořádali dětský den pro děti nejen ze Šlapanic, ale i z širokého okolí. Dětského dne (letos proběhl již 27. ročník) si přišli užít nejen spousty dětí, ale i jejich rodiče.
  Pořadatelsky velmi náročná akce, která měla zahájení v 13 hodin, začala pro všechny organizátory a pomocníky už ráno. .
  Dětí (přišlo okolo 215ti dětí) se zapojili do zdolávání připravených soutěží, kde si vyzkoušeli svoji zručnost, postřeh, sílu i šikovnost. V průběhu soutěží si děti chodili pro zasloužené občerstvení zdarma v podobě pití, zmrzliny a špekáčků. Občerstvit se samozřejmě mohli i rodiče, kteří si většinou prošli soutěže se svými dětmi. Po ukončení disciplín si děti vybrali z hromady dárků a hraček, podle toho, jak byly celkově úspěšné v různorodých soutěžích.
  Na závěr si děti šly pro dárky z tomboly, ve které vyhrávali všichni.
  Aby dětský den mohl proběhnout v takovéto podobě, tak je také potřeba poděkovat našim partnerům.
  pořadatelem byl KK Šlapanice ve spolupráci se střediskem Skautů ABS a městem Šlapanice,


  POZOR !!

  V sobotu 7.4.2018 není výcvik, pořádáme u nás dogtrekking, více info v sekci Dog Trek. Další výcvik v sobotu 14.4.2018 od 8h :-)

  PF 2017

  V novém roce přejeme za KK Šlapanice vše nej

  Všem kamarádům, výcvikářům, kynologům, psovodům, prostě všem co mají rádi psiska a nejen je :-) Klidné prožití svátků vánočních a v novém roce štěstí zdraví a úspěchy nejen na poli kynologickém !! :-)
  za KK Šlapanice, Katka Zachová


  Aktuální dění

  Dětský den 4.6.2017

  V neděli 4.6.2017 jsme uspořádali dětský den pro děti nejen ze Šlapanic, ale i z širokého okolí. Dětského dne (letos proběhl již 26. ročník) si přišli užít nejen spousty dětí, ale i jejich rodiče.
  Pořadatelsky velmi náročná akce, která měla zahájení v 13 hodin, začala pro všechny organizátory a pomocníky už ráno. Vše připravit, nachystat a rozdělit úkoly, to všechno a spoustu dalšího má na starosti hlavní organizátor - Zdeněk Velan.
  Dětí přišlo požehnaně ( okolo 230ti dětí) a hned se zapojili do zdolávání připravených soutěží, kde si vyzkoušeli svoji zručnost, postřeh, sílu i šikovnost. V průběhu soutěží si děti chodili pro zasloužené občerstvení zdarma v podobě pití, zmrzliny a špekáčků. Občerstvit se samozřejmě mohli i rodiče, kteří si většinou prošli soutěže se svými dětmi. Po ukončení disciplín si děti vybrali z hromady dárků a hraček, podle toho, jak byly celkově úspěšné v různorodých soutěžích.
  Program pokračoval ukázkami: městské a státní policie Šlapanice, výcviku psů kynologického klubu Šlapanice, hasičů Šlapanice, historických vozidel .Také přistál vrtulník Blue Sky service, který si všichni se zájmem prohlédli. Na závěr si děti šli pro dárky z tomboly, ve které vyhrávali všichni.
  Aby dětský den mohl proběhnout v takovéto podobě, tak je také potřeba poděkovat našim partnerům:
  pořadatelem byl KK Šlapanice ve spolupráci se střediskem Skautů ABS a městem Šlapanice,
  naši partneři:
  Skaut ABS Šlapanice, město Šlapanice, Blue Sky service, Hladík Petr, Killi,Bonagro, Aromatica,Duroň,Doležal, Tondach,Šmitr, JM autoškola,Autonila, Besip. JM kraj, MP Šlapanice a MP Brno,Hasiči, Daňhel, P+P karton , Staněk
  Tato každoročně velmi vydařená akce, byla podtržena pěkným počasím, které nás provázelo téměř celý den a přispělo tak k pěkným zážitkům všech, kdo navštívili dětský den v KK Šlapanice. Na závěr bych chtěla poděkovat všem organizátorům za jejich pomoc.

  Text: Káče
  Foto: Káče + Radek

  Sranda závody 17.12.2016

  Předvánoční čas jsme tentokrát strávili na cvičáku na velmi příjemné akci, sranda závodech, kdy mi velmi pomohli s organizací Franta, Týna, Ivan a další členové i nečlenové našeho cvičáku :-)
  Po ranním zápisu všech startujících dvojic jsme se vrhli na plnění všech docela netradičních disciplín :-)
  Po splnění všech vypsaných disciplín si každý mohl vyzkoušet "oblíbenou" uličku hanby..kdy většina pejsků fakt nezklamala a z připravených dobrot v miskách mnoho masíčka a pamlsků nezbylo :-)
  V mezičase si všichni pochutnali na přinesených vzorcích cukroví a jiných dobrot. Nakonec při vyhlášení jsme rozdali každému super ceny, některé i doma vyrobené - za perníčky děkuju Týně Víškové, za nádherné vánočky Míle Gratclové, za pletené uzlíky Lucce Steffanové a za masíčko v plechovkách Haně Kocmanové :-)
  A přístí rok se těším na sranda závody snad zcela v režii dua Víškových :-)
  Na našem rajčeti můžete shlédnout moc pěkné fotky od Terky Kuchařové.

  Foto: Terka Kuchařová
  Text: Káče

  PF 2017

  V novém roce přejeme za KK Šlapanice vše nej

  Všem kamarádům, výcvikářům, kynologům, psovodům, prostě všem co mají rádi psiska a nejen je :-) Klidné prožití svátků vánočních a v novém roce štěstí zdraví a úspěchy nejen na poli kynologickém !! :-)
  za KK Šlapanice, Katka Zachová


  Aktuální dění

  foto z obran 3.12.2016

  Protože máme nového figuranta - začátečníka, museli sme mu s Radkem udělat aspoň jedno fotoalbum :-) Tak se podívejte na fotky Franty Víška, v krásné sobotní poledne. Už se těšíme na další rok a další obrany :-)
  Foto: Káče a Radek

  foto z výcviku 29.10.2016

  poslal mi David Damborský spoustu fotek z výcviku, tak jsem je trošku probrala a můžete se podívat :-)

  Zkoušky dle MZŘ - 20.11.2016

  Rozhodčí – Jan Boleslav
  Zkoušku splnili: Hanka Sankotová a Xano z Lipé Moravia - IPO1 – 94, 70, 90
  Jana Krouman a Charlie Hugo Radinie - FPr2 – 81
  Petr Němeček a Uro z Kuřimského háje - IPO3 – 86, 92, 98
  Petr Němeček a Kaira - FPr1 – 80
  Vladimír Žaža a Alchemist’s Amulet - FPr2 – 89
  Leona Asterová a Rose Anne - SPr2 – 97

  Gratulujeme

  Výcvik 5.11.2016

  Na sobotní výcvik dorazila spooousta lidiček a jejich psích kamarádů :-) Ti se rozdělili mezi naše výcvikáře Hanku, Ivana, Zdenka a Tondu.
  Radek nafotil pár fotek, tak se koukněte na našem rajčeti.
  Po výcviku náš nový figurant začátečník Franta pod dozorem Radka dělal obrany a myslím,že se jim moc dařilo. Tak za týden zase :-)
  Text: Káče Foto: Radek

  Výcvik a brigáda 24.9.2016

  Na sobotní výcvik bylo opět nádherné počasí, sluníčko nezahálelo a už od rána se snažilo :-)
  Docela slušný počet cvičících zaměstnal mně, Petra i Tondu. Na pár foto se můžete podívat na našem rajčátku, Radek byl tak hodný a fotil a pomáhal s výcvikem nováčků a štěňat.
  Po výcviku byla plánovaná brigáda, krom sekání trávy se podařilo poskládat dřevo, spálit zbatečné roští, poskládat věci v garáži atd.
  Chci tímto moc poděkovat všem, kteří si našli chvilku času a pomohli!!
  Text: Káče Foto: Radek

  Brigáda 29.- 31.7.2016

  Protože tráva letos roste moc moc, tak jsme využili plně všech tří dnů naplánované brigády a pokusili se co nejlépe zvládnout úpravu travnatých ploch, křovinatých břehů a taky interiéru KK Šlapanice.
  V pátek jsme s Ivanem již od brzkého rána zajistili přistavení dvou kontejnerů od firmy Sateso, nakoupili suroviny pro nakrmení brigádníků a poklidili to nejhorší co bylo potřeba rychle udělat. Odpoledne dojelo i pár brigádníků, tak jsme se mohli pustit do nelehkého úkolu a to pokusit se zachránit zadní plac, protože letos prostě nikdo neposekal ani jednou tyto prostory :-( A tráva už byla suchá, trávník totálně vypelichaný plný plevele a hub :-( Takže bylo třeba nejprve posekat křovinořezy a potom na dvě etapy sekačkou.
  V sobotu jsme opět za pomoci malé hrstky brigádníků pokračovali v sekání sekačkou i křovinořezy. V neděli pokračoval úklid placu, klubovny atp.
  Chci tímto moc poděkovat všem, kteří si našli chvilku času a pomohli, škoda, že jich jako tradičně bylo velmi málo...!!
  Text a foto: Káče

  Dětský den 29.5.2016

  V neděli 29.5.2016 jsme jako každoročně uspořádali dětský den pro děti nejen ze Šlapanic, ale i z širokého okolí. Dětského dne (letos proběhl již 25. ročník) si přišli užít nejen spousty dětí, ale i jejich rodiče.
  Pořadatelsky velmi náročná akce, která měla zahájení v 13 hodin, začala pro všechny organizátory a pomocníky už ráno. Vše připravit, nachystat a rozdělit úkoly, to všechno a spoustu dalšího má na starosti hlavní organizátor - Zdeněk Velan.
  Dětí přišlo požehnaně ( okolo 250ti dětí) a hned se zapojili do zdolávání připravených soutěží, kde si vyzkoušeli svoji zručnost, postřeh, sílu i šikovnost. V průběhu soutěží si děti chodili pro zasloužené občerstvení zdarma v podobě pití, zmrzliny a špekáčků. Občerstvit se samozřejmě mohli i rodiče, kteří si většinou prošli soutěže se svými dětmi. Po ukončení disciplín si děti vybrali z hromady dárků a hraček, podle toho, jak byly celkově úspěšné v různorodých soutěžích.
  Program pokračoval ukázkami: městské a státní policie Šlapanice, výcviku psů kynologického klubu Šlapanice, hasičů Šlapanice, historických vozidel . Na závěr si děti šli pro dárky z tomboly, ve které vyhrávali všichni.
  Aby dětský den mohl proběhnout v takovéto podobě, tak je také potřeba říci díky našim partnerům:
  pořadatelem byl KK Šlapanice ve spolupráci se střediskem Skautů ABS a městem Šlapanice,
  naši partneři:
  Kynologický klub Šlapanice, Skaut ABS Šlapanice, město Šlapanice, KILI obchod s materiálem pro výrobu nábytku, Bonagro a.s. zemědělské družstvo, Autodílna Doležal, JM Autoškola Martin Tibenský, Tondach , Autodoprava Daňhel,P+P Karton, Rámování Duroň, Autonila , Autodílna Staněk,Textil EVA, vodo instalo Bartůšek, cukrárna Vymazal, masna Dohnálek, MP a SP Šlapanice, MP Brno s MOBIDIKEM, Hasiči Šlapanice.
  Tato každoročně velmi vydařená akce, byla podtržena pěkným počasím, které nás provázelo celý den a přispělo tak k pěkným zážitkům všech, kdo navštívili dětský den v KK Šlapanice. Na závěr bych chtěla poděkovat všem organizátorům za jejich pomoc.

  Text: Káče
  Foto: Káče + Radek + Jarek

  POZOR!!

  POZOR!! v sobotu 7.5.2016 NENÍ výcvik :) pořádáme dogtrekking :-)
  Tak se přijďte projít s hafany, rodinkou či přáteli nebo jen tak sami :-) více info v sekci DOG TREK.

  Výcvik 6.2.2016

  Nádherný sobotní den v KK Šlapanice a já jsem se po delší době dostala k vedení výcviku u pokročilých :-)
  Po ranním zapsání členů kurzu si štěňátka a začátečníky vzal na starost Miloš a já s v podstatě malou skupinkou cca 9 psovodů a jejich zvěře šla cvičit. Procvičili jsme klasiku -chůzi u nohy v různé rychlosti a směrech. Obraty na místě i sedni lehni vstaň. Otestovali si i jak je občas těžké, když jejich hafani poslouchají sousední pánečky při povelech ve skupině. Musím říci, že jsem byla mile překvapená, jak jim šlo, i odložení - až na výjimky :-) Poté jsme provedli přivolání ze skupinky si hrajících a pobíhajících psů a následně započali výcvik cviku volno a to fázi odběhnutí od psovoda :-) Doufám,že budou všichni doma trénovat, protože byli šikovní.
  Po pauze jsme šli na zadní plac trénovat aportky- to už taková balada nebyla ;-) Poté jsem si i s Dennym ve skupině se všemi ostatními procvičila sedni lehni vstaň před psovodem a naučili sme se i správné odpovídající posuňky. Následovalo praktické cvíčo - a to odložení v leže , když pejsek běží či se pohybuje okolo psovoda. Zakončili jsme překážkami a nácvikem obíhání revíru a vyštěkávání.
  Musím zkonstatovat, že tenhle výcvik byl velmi vydařený a doufám,že stejný pocit si odnesli domů i příjemně unavení psovodi :-) Těším se zas příště !! :-)
  A páč jsem opravdu cvičila a cvičila, neměl opět kdo fotit, tak se jen podívejte na starší fotoalba :-)
  Text: Káče

  Výcvik 16.1.2016

  Druhý výcvik v lednu byl moc prima, sešlo se mnoho zájemců o výcvik , nejen z řad štěňat a začátečníků,ale i pokročilí přišli po vánoční pauze protáhnout své kosti a psiskům dopřát trochu té cvičící zábavy :-)
  Protože účast v základní skupině byla víc než hojná, tak si vzal výcvik na starost nejen Tonda a Ivan,ale i má maličkost:-)
  Na pár foteček z řady pokročilejších se podívejte na našem rajčeti, autorem je Pavel, moc děkujeme !! :-)
  Text: Káče
  Foto: Pavel

  PF 2016

  Všem přátelům, příznivcům, výcvikářům, cvičícím a jejich zvěři v KK Šlapanice :-) ať se příští rok daří vše dle Vašich přání :-)
  Další organizovaný výcvik je v lednu - 9.1.2016 nashledanou.

  Výcvik a brigáda 31.10.2015

  Po výcviku, který vedlo duo Velanových – Lucka začátečníky a Zdenek pokročilé, jsme začali brigádničit.
  Tentokrát pod taktovkou Radka a Petra jsme se pustili do podzimní údržby cvičáku. Dodělávalo se moření dřevěných částí pod přístřeškem, plenilo se různé rostlinstvo na mezích, hrabalo se listí a likvidovalo se křoví. Něco zůstalo i na příště a někteří zájemci o odpracování chybějících hodin mají ještě šanci.
  Katka udělala fotodokumentaci, že jsme se neflákali a pracovali co to šlo. Však posuďte sami – viz foto.
  Text: Radek
  Foto: Káče

  Zkoušky ZOP + ZPU1 27.9.2015

  Rozhodčí: Štibora Květoslav
  Vedení zkoušek: Zacha Radek, Zachová Katka
  Dne 27.9.2015 jsme v KK Šlapanice uspořádali letos již podruhé zkoušky dle Kynologické jednoty ČR. Zkoušek ZOP a ZPU1 se zúčastnilo devět psovodů se svými psy.
  Velmi dobrá připravenost psů a jejich psovodů a velmi kvalitní výkony zajistili úspěšné splnění všech zkoušek, většinou na známku výborně, nebo velmi dobře. Všem psovodům gratulujeme k vykonané zkoušce a těšíme se na další zkoušky, které jistě budou následovat.
  Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci a zajištění zkoušek.
  Soupiska s výsledky a hodnocením je v příloze. Foto najdete na našem rajčátku.
  Text: Radek
  Foto: Káče

  Výcvik 26.9.2015

  Trochu nižší ranní teplota neodradila velké množství psovodů jak těch pokročilých, tak těch úplných začátečníků se spoustou štěňátek. Začátek výcviku probíhá stále stejně. Musí se všichni psovodi rozdělit na ty začínající a na ty pokročilé. Tentokrát si po delší době, kdy na cvičáku nebyl, vzal pokročilé Tonda a začátečníky si odvedli na zadní cvičební plochu Ivan a Radek.
  Začátečníci si pustili na dlouhých vodítkách svoje energií přeplněné pejsky na volno a nechali je pořádně vylítat a vyblbnout. Poté si je postupně přivolávali a zkoušeli, jak slyší na svoje jméno a povel „ke mně“. A proto, že většina měla s přivoláním značné problémy, chodili Ivan i Radek od jednoho k druhému a vysvětlovali, jak na to. Pak následovala trochu zábavnější část a to motivační přivolání na několik způsobů.
  Zasloužená přestávka na napití, vyvenčení a odpočinek pro všechny jistě přišla k chuti.
  Další kolo výcviku začátečníků probíhalo již ve dvou skupinách, proto, že se již začalo s vážnějším cvičením chůze u nohy, rozcházení, zastavování. Aby se všem nemotala hlava dokola, (chůze vpřed probíhala v kruhu), zařadili jsme i nácvik obratu „čelem vzad“. A na závěr si všichni vyzkoušeli probíhání tunelem a zdolávání různých druhů překážek.
  Ukončení výcvikového dne bylo v duchu přezkoušení některých cviků se zkouškaři, kteří v neděli budou skládat zkoušky z výkonu dle KJ.
  Po výcviku nastoupili brigádníci a dodělávali vše co se nestihlo v pátek.
  Pár fotek z výcviku najdete na rajčeti.
  Text: Radek
  Foto: Káče

  Brigáda 25.+26.9.2015

  Tak jsme vyslyšeli hromadu dotazů a přání, kdy že už naplánujem nějakou tu brigádu, aby si všichni mohli trochu protáhnou svá tělíčka při sekání a údržbě našeho krásného cvičáku. (Zas takový zájem nebyl, ale sešlo se nás nakonec dost na to, abychom vše zvládli.)
  Tak jsme dali dohromady několik vhodných termínů a první vyšel na pátek odpoledne a sobotu po výcviku. Naplánovaná práce a to sekání trávy všeho druhu a všude se podařila splnit. Dokonce i něco navíc a to nátěry střechy na kotcích odchytu a nátěry přístřešku nad venkovním posezením se částečně podařilo udělat. Přeskládali jsme dřevo pod přístřeškem, aby byl nachystaný prostor pro nové dřevo. Petr v pátek dodělal osvětlení na venkovním záchodu, Toník zaomítal kus zdi v naší noclehárně a vypleli a upravili jsme živý plot před kotci. V sobotu se dosekaly zbytky ploch a strunkou veškeré nedodělky. Všem velký dík za odpracovaný čas na údržbě kynologického klubu.
  Další možnost si odpracovat brigády bude 24.10. a 31.10. od 12 – do - cca 20 hod.
  Text: Radek

  Výcvik 19.9.2015

  Příprava na nový výcvikový den začíná pro výcvikáře v sobotu ráno již tradičně důkladným posilněním ve formě snídaně a povykládáním novinek, co vše se za poslední týden událo. Tato ranní hodinka navíc ale rychle uteče a jdeme cvičit.
  Větší množství nově příchozích a začátečníků si vyžádalo trochu změn v rozdělení výcvikářů, a tak si na chvilku ráno vzal pokročilé Zdeněk, a proto, že musel záhy odejít, tak je na zbytek výcviku převzal Petr. Radek s Katkou si vzali na starost velkou skupinu nováčků.
  Na zadním prostoru pro výcvik bylo záhy plno, proto, že všichni nováčci přepli své čtyřnohé svěřence na dlouhá vodítka a pustili je na vyřádění a vylítání do celého prostoru. Po krátkém komentáři proč je to vypuštění dravé zvěře k vyběhání nezbytné, následovala instruktáž a vysvětlení základního cviku a to přivolání vlastního psa k pánečkovi. Je pravda, že ze začátku přišli na zavolání všichni ostatní, jen ten vlastní ne a ne přijít, ale po chvilce zkoušení se vše začalo dařit. Následovalo motivační přivolání, které se povedlo všem na jedničku.
  Po první části výcviku byla na řadě chvíle odpočinku a tak všichni psovodi a jejich svěřenci odpočívali - (dá to zabrat, ten výcvik).
  V druhé části výcviku se velká skupina začátečníků rozdělila na ty, co už mají nějaké zkušenosti a na ty, co jsou opravnu úplní nováčci. Katka s první skupinou procvičovala chůzi u nohy, obraty a na závěr si zkusili také pár překážek. Druhá skupina si vyzkoušela chůzi u nohy psovoda a nezbytné rozcházení a zastavování. Tyto úplné základy jsou nezbytné pro další postup ke složitějším částem výcviku a pro to, vše, co si dnes začínající psovodi vyzkoušeli, dostali za úkol procvičovat také doma. Všechny nováčky a hlavně štěňata výcvik řádně unavil a tak je pro dnešní den výcvik začátečníků u konce.
  Zakončení výcvikového dne byl již v duchu přípravy na zkoušky, které budou již příští týden a tak si zkouškaři udělali poslušnost za bdělého dohledu Katky a hlídání předmětu - speciální cvik ke zkoušce ZPU1. Tak a pro dnešek definitivně výcvikový den končí a jedeme domů. Příští sobotu se těšíme zase nashledanou. Text: Radek

  Výcvik 12.9.2015

  Druhý zářijový výcvik byl opět zcela naplněn :-) Nejen pokročilí,ale i noví zájemci o výcvik, pokud mně paměť neklame, bylo jich 6, a řada štěňátek a začátečníků si užili výcviku pod vedením Ivana, Petra a nakonec i mé maličkosti :-)
  V pěkném počasí postupně probrali všechny cviky poslušnosti - ti pokročilejší :-) a ti malí a začátečníci si hlavně pohráli, snědli spoustu pamlsků a potrápili své pánečky chvilkami neposlušnosti,ale naučili se mnoho nového :-) Teď jen pracovat doma a to platí nejen pro začátečníky :-)
  Po výcviku jsme se zkouškaři, a nejen s nimi, procvičili vše potřebné na nadcházející zkoušky ZOP a ZPU1 :-)
  Text: Káče

  Výcvik 1.8.2015

  Polovina prázdnin je tu a tak jsme se sešli na prvním srpnovém výcviku ze dvou, které jsou naplánovány, abychom nezlenivěli.
  Prázdninové výcviky mají na starosti Radek a Katka.
  Všichni, kdo si přišli zacvičit a to počítám i nově příchozí štěňátka se rozdělili a ty co začínají a na ty co jsou již starými harcovníky – (minimálně v množství odcvičených hodin).
  Katka šla cvičit se začátečníkama a štěňátkama na zadní cvičební plochu. Začátek je již tradičně stejný a to proběhání a uvolnění, které vystřídaly různé druhy přivolání i motivační, nácviky chůze u nohy, sedni lehni, základy odložení, aportky, skokovka, houpačka, barely a "pupíčky".
  Radek si vzal pokročilé a mimo cviků poslušnosti v řadě, jak s vodítkem, tak bez vodítka si procvičili různé druhy odložení - v leže, v sedě či ve stoje. Pak následovaly ukázky odvolání a přivolání psů, které ve většině případů nestály za nic. To se opakovalo po přestávce i u aportování, kde výsledek byl ne zrovna potěšující. Bylo vidět, kde mají někteří ještě hodně práce před sebou. Na závěr pár překážek a v teplém počasí byl zavelen ústup k odpočinku a občerstvení.
  Pár dokumentačních foto na rajčeti.
  Text: Radek
  Foto: Michal a Káče

  Výcvik 11.7.2015

  Krásný prázdninový den a na cvičáku se sešlo docela hodně cvičících, nejen z řad účastníků základního kurzu. Já jsem si vzala na starost začátečníky a štěňátka,a i dalšího nováčka - zájemce o kurz. Radek se "vrhl" na skupinu pokročilejších :-)
  Obě skupiny procvičili přivolání, poslušnost na vodítku a další důležité cviky, po pauze jsme se pocvičili v chůzi u nohy a překonávání překážek. Radek pocvičil i aportky a různé styly odložení.
  a protože jsem po pauze ukecala Frantu, aby si vzal můj foťák a fotil, tak se můžete na jeho foto kouknout na našem rajčátku.
  Další prázdninový výcvik bude 1.8.2015, opět od 8h, těšíme se na Vás.
  Text: Káče
  Foto: Franta

  Výcvik 27.6.2015

  Normálně by to byl poslední výcvik před prázdninovou přestávkou, ale domluvili jsme se s Katkou, že hlavně pro začátečníky a štěňata je dvouměsíční přestávka dlouhá, tak uděláme výcviky první dvě soboty jak v červenci, tak v srpnu (viz - vedení výcviků).
  Sobotní výcvik měli na starosti Radek a Miloš. Miloš si vzal pokročilé psovody a procvičili nejen poslušnost a aporty, ale i překážky.
  Radek odešel se začátečníkama a štěňátkama na zadní cvičební plochu. Po proběhání a uvolnění, které je nutné pro další soustředěný výcvik se vrhli na výcvik přivolání a procvičení správné techniky při tomto cviku. Samozřejmě si udělali i motivační přivolání. Po pauze na odpočinek si zkusili obraty a chůzi u nohy. Na závěr trochu akčního dovádění na skokovce a probíhání tunelu. Všichni si to docela užili a jistě dostali mnoho podnětů pro práci doma.
  Proto, že bylo hodně teplo, tak po skončení výcviku toho měli všichni dost a závěrečný odpočinek u kávy a dezertu (který upekla Katka) se jistě hodil.
  Pár fotek z výcviku najdete na rajčeti.
  Text: Radek
  Foto: Káče

  Výcvik 13.6.2015

  Jako každou sobotu, i tuto navštívilo náš cvičák spousta psovodů se svými psy a opět i pár nováčků, kteří si chtěli zkusit, jak to u nás chodí :-)
  Já s dvěma výmarskými nováčky a docela velkou skupinou štěňat a začátečníků jsem se vydala opět mimo cvičák na pole u cihelny, kde jsme probrali základy přivolání, různé způsoby přivolání a motivační přivolání. Radek mezitím se svou skupinou pokročilých pocvičil v řadě poslušnost.
  V pauze, kdy jsem zapsala nováčky a přijmula další členy základního kurzu si všichni odpočinuli a mohli s novou energií cvičit dál :-)
  Protože sluníčko pařilo , vyhledali sme stín stromu a začali základy chůze u nohy a polohování sedni, lehni. Radek rozdělili svou skupinu, část prováděla dlouhodobé odložení a druhá nácvik překážek - skokovky a tunelu. Já se začátečníky jsme pak využili nachystané skokovky a vyzkoušeli, jak to páníkům a psiskům skáče. :-)
  Vydařený a sluníčkový den jsme zakončili povídáním u kávy.
  Text: Káče

  Výcvik 6.6.2015

  V tento nádherný den bylo na cvičáku prima, jako výcvikář přijel nečekaně Miloš, tak si vzal skupinu pokročilých, Ivan se ujmul začátečníků a já si vzala dvě úplně nové paničky- Hanku a Lenku - se svými hafany na individuál zkušební výcvikový den :-)
  Já jsem šla mimo cvičák, ať poznám dobře pejsky i jejich paničky a můžeme pocvičit v klidném prostředí základy přivolání a ostatní na cvičáku mezitím zacvičili poslušnost v řadě.
  Po pauze obě skupiny procvičily překážky a různé druhy motivací a provedení překážek a já se štěňátkama jsem ve stínu probrala polohování- sedni a lehni a další.
  Poděkování za brigádu - posekání trávy patří Jirkovi a Frantovi, kterým potom pomohly po výcviku i jejich drahé polovičky Tereza a Kristýna.
  Nádherný slunný den jsme zakončili posezením u kávy a něceho sladkého.
  Text: Káče
  Foto: Radek

  Dětský den 31.5.2015

  V neděli 31.5.2015 jsme jako každoročně uspořádali dětský den pro děti nejen ze Šlapanic, ale i z širokého okolí. Dětského dne (letos proběhl již 24. ročník) si přišli užít nejen spousty dětí, ale i jejich rodiče.
  Pořadatelsky velmi náročná akce, která měla zahájení v 13 hodin, začala pro všechny organizátory a pomocníky už ráno. Vše připravit, nachystat a rozdělit úkoly, to všechno a spoustu dalšího má na starosti hlavní organizátor - Zdeněk Velan.
  Dětí přišlo požehnaně a hned se zapojili do zdolávání připravených soutěží, kde si vyzkoušeli svoji zručnost, postřeh, sílu i šikovnost. V průběhu soutěží si děti chodili pro zasloužené občerstvení zdarma v podobě pití, zmrzliny a špekáčků. Občerstvit se samozřejmě mohli i rodiče, kteří si většinou prošli soutěže se svými dětmi. Po ukončení disciplín si děti vybrali z hromady dárků a hraček, podle toho, jak byly celkově úspěšné v různorodých soutěžích.
  Program pokračoval ukázkami: městské policie Šlapanice, výcviku psů kynologického klubu Šlapanice, hasičů Šlapanice, historických vozidel a v průběhu ukázek přistál na ploše vrtulník Alfa helicopter - letecké záchranné služby Brno. Na závěr si děti šli pro dárky z tomboly, ve které vyhrávali všichni.
  Aby dětský den mohl proběhnout v takovéto podobě, tak je také potřeba říci díky našim partnerům:
  pořadatelem byl KK Šlapanice ve spolupráci se střediskem Skautů ABS a městem Šlapanice,
  naši partneři:
  Kynologický klub Šlapanice, P P karton papírenské a školní potřeby, KILI obchod s materiálem pro výrobu nábytku, Bonagro a.s. zemědělské družstvo, Aromatica CZ s.r.o, pan Kopeček, pan Doležal autoopravna, historické a vojenské automobily a motorky, pan Duroň rámování, pan Bartůšek voda,topení,instalo, Tondach krytina, Autonila,pan Staněk,Eva textil.
  Tato každoročně velmi vydařená akce, byla podtržena pěkným počasím, které nás provázelo celý den a přispělo tak k pěkným zážitkům všech, kdo navštívili dětský den v KK Šlapanice. Na závěr bych chtěl poděkovat všem organizátorům za jejich pomoc.

  Text: Radek
  Foto: Káče a Radek

  Výcvik 30.5.2015

  Ranní výcvik začal jako vždy nástupem, spočítáním kurzáků a spočítáním členů. Sobotní výcvik byl ve znamení rodiny Velanových, našeho náčelníka, který měl pokročilé a Lucky, která si hrála se štěňátkama. Jako pomocník byl Martin k ruce náčelníka, protože pokročilých bylo opravdu velmi velmi mnoho!
  Poněkud parné dopoledne všichni pejsci i psovodi zvládli naprosto se ctí ! Zdeněk s celou řadou pokročilých promrskal. chůzi u nohy na obě dvě strany, odložení za pochodu v leže sedě ve stoje, cviky na místě, též jsme promrskali překážky.
  Štěňátka s Luckou si hrály a získávaly základní dovednosti pro pozdnější výcvik.
  Pauza na kafíčko a pokec byl samozřejmostí.

  Předváděčka na dětském dni v Podbřežicích

  Byla sobota odpoledne, krásné letní teploty, pot se z nás valil a mi všichni dorazili na dětský den do Podbřežic u Rousínova!
  Pěkně jsme vše vybalili, přichystali, chvilku spočinuli a čekali, až přijdou dětičky s doprovodem.
  Jelikož jsme v dálce slyšeli, že se na nás žene bouřka, tudiž jsme začali. Náčelník zavelel nástup, představil všechny předvádějící pejsky - rozličné plemena- v KK Šlapanice, no a šlo se na to !
  Předvedli jsme povelovou techniku v řadě, chůzi u nohy, cviky sedni, lehní, vstaň, odložení za pochodu..... Nakonec předvedla aport Nika s Ellesmérou a aport přes překážku. Po předvedení ve skupině, předvedení aportů přišla na řadu předváděčka agilit Lucky a Markéty s jejich psy. Jelikož se na nás valila opravdu hodně velká bouřka, jsme v předvádění pokračovali bez pauzy! Na řadě bylo předvedení canisterapie, kdy z řad dětí se předváděčky zúčastnili i oni. A nyní Lucka se svojí Corrynkou předvedli, také něco z jiného soudku ! Lucka předvedla s Korčou blbůstky, couvání, poklony...., ale též jako perličku si Korča vlezla do rendlíku :-D. Bouřka se opravdu valila a už byla skoro na spadnutí. Jako poslední byl na řadě sám náš Náčelník s Axem, kdy předvedli výcvik u nohy, štěkání, revíry, vše na vyšším stupňi výcviku a nakonec obranu. Vše proběhlo pod profesionálním výkladem Zdenka Velana.
  Předváděčky se zúčastnili tito psovodi se svými svěřenci: Zdeněk Velan s Axem, Lucka s Korčou a Endym, Nika s Ellesmérou z chov. stanice od Veselé veverky, Markéta s jejím irským teriérem, Míla s Ťapkou, Alena s Britem, Linda s Bárou a Marie se svým psem.
  Vše jsme zvládli a bouřka přišla opravdu na sekundu přesně po předváděčce, všechno jsme rychle zbalili a za kapiček deště jsme nasedali do aut a pomalu jsme se posouvali na další předváděčku na dětském dni v Jiřikovicích!

  Předváděčka na dětském dni v Jiříkovicích

  Z Podbřežic jsme se přesunuli do Jiříkovic, kde jsme chviličku čekali než přišla na nás v programu řada.
  Náčelník nás nechal nastoupit do řady, představil kynologický klub a jeho práci, představil všechny předvádějící plemena a šli jsme cvičit. Klasický začátek chůze u nohy, čelém vzad, cviky na místě. Nakonec jsme předvedli v odložení písmeno U a šipku. Nakonec z řady vystoupila Nika s Ellesmérou a předvedli aport a aport přes překážku.
  Po skončení předváděčky v řadě, přišla na řadu předvedení agilit opět v podání Lucky a Markéty, Canisterapie v podání Marie , trošku jinak blbůstky v podání Lucky a Korči. Náčelník předvedl poslušnost s Axem, obranu...! Nakonec jsme se rozloučili a odjeli!
  Předváděčky se zúčastnili tito psovodi se svými svěřenci :Zdeněk Velan s Axem, Lucka s Korčou a Endym, Nika s Ellesmérou z chov. stanice od Veselé veverky, Markéta s jejím irským teriérem, Míla s Ťapkou, Alena s Britem a Marie se svým psem. Myslím si že předváděčky se nám povedli a šli jsme do nich s radostí a chutí! Určitě se všichni moc těšíme na další předvedení ! Díky náčelníkovi za podporu a velení.
  text a foto : Nika

  Brigáda a výcvik 22.+23.5.2015

  Tak předposlední květnový víkend jsme na cvičáku využili opravdu bohatě:
  1. v pátek odpoledne brigáda, pak
  2. grilovačka „na chalupě“ a v sobotu
  3. klasický výcvik pokročilých i kurzantů a
  4. další brigádka – museli jsme končit po obědě, protože na cvičáku byla další akce
  Brigádníků se v pátek sešlo habaděj až to vypadalo, že nebude dost práce :-). Ale to je na našem cvičáku spíš science fiction. Takže co se všechno dělalo:
  • tráva a keře – dokonce Stanislav si přinesl vlastní křovinořez – díky.
  • úklid na půdě, kuchyňce, věšení záclon …
  • dále Dana s Markétou a s Veronikou vymetly všechny nezamčené kotce a vybílili je
  • poslední skupinka (včetně Adélky, která prohlásila že: „mamince to nevadí“) se chopila nejšpinavější práce – natření všech překážek vyjetým olejem
  K večeru jsme se pustili do „Ivanova gyrosu“ perfektně připraveného maxi špízu z vepřové kýty a krkovičky. Doplňkem byla grilovaná a čerstvá zeleninka a vynikající polotmavý 14ti stupňový Slavkovský speciál. Části brigádníků se pak samozřejmě nechtělo domů a využili velkoložnice na půdě naší chalupy k přípravě na sobotní výcvik.
  Nemohu se nezmínit o tom, že Terka za vydatné pomoci svého manžela si jako kurzačka již splnila 20ti hodinovou brigádnickou povinnost a chystá se rozšířit řady plnoprávných členů klubu. Gratuluji! :-)
  Sobota začala normálně „květnově“ tj. deštěm a Ivan s Petrem tajně doufali že budou bez práce. Ale příroda jim nepřála výcviku chtivých se nakonec sešlo dostatek. Petr si vzal ty zkušenější a Ivan (tentokrát „v civilu“) se poctivě věnoval štěňatům. Obě skupinky poctivě cvičily až do jedenácté. Došlo i na čerstvě ošetřené překážky. Zároveň s výcvikem pokračovala brigáda (zvláště Petra se intenzivně starala o odklízení všeho co jsme den předem posekali a vymýtili). Kolem poledne nás „vyhnala“ parta slavitelů, která si pronajala cvičák na oslavu až do neděle.
  Poznámka ( Káče) : Chci tímto poděkovat všem brigádníkům, nejen výše zmíněným za práci na brigádě, bez které by nešel náš krásný cvičící plácek využívat, protože by jsme se brodili po pás v trávě za chfilku :-)
  text : Petr
  foto: Káče a Lenka

  Výcvik a brigáda 9.5.2015

  Sobotní výcvik začal vlastně již v pátek, kdy byla domluvená brigáda na posekání cvičiště.
  Premiérově jsme sekali i nový zadní výcvikový prostor, aby se na něm dalo začít cvičit. Tentokrát pod vedením Pavla Kapouna se jeho tým pomocníků postaral o zkrácení našich trávníků na přijatelnou výšku.
  V sobotu na nástupu někteří nevěřili vlastním očím, kdo je to dneska bude mít na výcvik. Pokročilé si tentokrát vzal na starosti růžový baletní mistr Ivan – celý v růžovém i s růžovým bičíkem na neposlušné psovody. Začátečníky a štěňátka si odvedl Petr na úplně nové a posekané zadní cvičiště. Po první části výcviku, kde obě skupiny procvičily cviky poslušnosti dle výkonosti jak psů, tak i jejich psovodů, proběhla krátká přestávka na regeneraci sil všech přítomných.
  Druhá část se nesla v duchu procvičování všech druhů překážek a nácviku revírů a aportů.
  Po ukončení výcvikového dne se část přítomných vrhla na dokončení všeho, co se na páteční brigádě nestihlo dodělat venku i v klubovně. Všem brigádníkům děkujeme a výsledek jistě všichni uvidíte nejen, až přijdete na cvičák, ale i na fotkách, které najdete na rajčátku.
  text : Ráďa
  foto: Káče a Ráďa

  Dravci - ukázka pro ZŠ Šlapanice 6.5.2015

  Dne 6.5.2015 jsme měli v KK Šlapanice na návštěvě společnost Seiferos, která pořádá unikátní ukázky dravců nejen v Lednici, ale jezdí předvádět tyto dravce v rámci osvěty a výuky také do škol. Tentokrát to byla ukázka pro ZŠ Šlapanice a proto, že ptáci potřebují větší prostor, aby ukázali co umí, tak ukázka proběhla v prostředí našeho kynologického klubu.
  Profesionálně předvedená ukázka i s poutavým výkladem zaujala nejen děti z prvního stupně, ale i ty starší ze stupně druhého. Nejvíce se jistě líbily ukázky dravců v letu a lovu.
  Pro ilustraci jak taková ukázka vypadá se mrkněte na fotky – viz rajče.
  text : Ráďa
  foto: Káče a Ráďa

  Zkoušky KJ 19.4.2015

  Rozhodčí: Ing.Luděk Novák
  Dne 19.4.2015 jsme v KK Šlapanice uspořádali zkoušky dle Kynologické jednoty ČR.
  Zkoušek ZOP a ZPU1 se zůčastnilo patnáct psovodů se svými psy. Krásné počasí a výborná atmosféra přispěli k úspěšnému a zdárnému průběhu zkoušek. Všichni zůčastnění zkoušku z výkonu splnili.
  Všem zkouškařům gratulujeme a doufáme, že tato úspěšně splněná zkouška bude motivací pro další práci se svými psy a že další a náročnější zkoušky budou následovat. Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci a zajištění zkoušek.
  Soupiska s výsledky a hodnocením je v příloze.
  text : Ráďa
  foto: Káče

  Výcvik 18.4.2015

  Jako vždy se scházíme již hodinu před výcvikem a to pro to, že je to asi jediná hodina, která se dá využít nejen k tomu, abychom se posilnili na celé dopoledne dobrou snídaní, ale hlavně abychom si povykládali co nového a domluvili některé potřebné provozní záležitosti, proto že celý zbytek dne jsme v jednom kole a není již na nic čas.
  Tak po ranní provozní hodince jsme vyrazili mezi smečku psů a psovodů na výcvikové dopoledne. Po nástupu a rozdělení podle výkonnosti na mě zbyla kupodivu docela velká skupina štěňat a začátečníků. Petr si odvedl ty zkušenější a začali trénovat poslušnost na našem výcvikovém pažitu. Já s celou skupinou nováčků zamířil na venkovní procvičování přivolání, tentokráte k noze a tak potřebné motivační přivolání. Všichni se opravdu snažili a dokazovali, že když se nácvik provádí jak má, tak výsledek stojí za to.
  Po návratu na cvičák a potřebné pauze na regeneraci sil, jsme se postupně propracovali až k procvičování poslušnosti v řadě, což byl obrovský pokrok a většina to zažila vůbec poprvé. Všem to šlo náramně a proto jsme vyzkoušeli nácvik odložení, ale u tohoto cviku všechny čeká ještě hodně práce. Nakonec si všichni sami zvolili ještě procvičení přechodu přes kladinu. Jako zakončení dopoledního výcviku to bylo docela příjemné.
  Proto, že jsem viděl skupinu pokročilých jen ráno a pak už ne, tak doufám, že Petr jim dal do těla a zvládli vše na jedničku.
  Indisponovaná Katka fotila jen krátce z rána a pak už nemohla, tak jen pár foteček co stihla.
  text : Ráďa
  foto: Káče

  Výcvik 4.4.2015

  Sobotní ráno je na našem cvičáku ve znamení sportovního výcviku psů a proto všichni, kdo se chtějí něco naučit, tak i ti kteří potřebují promrskat to, co se již naučili, si přijdou zacvičit.
  Tentokrát, a to taky díky pěknému počasí, se nás sešlo požehnaně. Radek si vzal do parády pokročilejší část psovodů a Katka měla na starosti začátečníky, štěňata a nové příchozí. A jak je u nás zvykem, se mohli noví zájemci o výcvik seznámit v prvním výcvikovém dni (který se nepočítá do zaplacených výcvikových dní kurzu), s prostorem cvičiště a vyzkoušet si první cvičení se svými psy.
  Řada pokročilých se tentokrát činila a ukázala, že jsou již ostřílenými mazáky, proto že jim skoro nebylo co vytknout a cvičili opravdu pěkně. Procvičili jsme cviky poslušnosti a spoustu variant odložení. Po přestávce si všichni vyzkoušeli překážky od áčka až po houpačku a na závěr nácvik revírů i s vyštěkáním. Katka si zašla hned na úvod uklidnit začátečníky na louku mimo cvičiště a při té příležitosti procvičili přivolání na několik způsobů. Po přestávce se vrhli na poslušnost a na závěr si vyzkoušeli překonávání různých druhů překážek.
  Tentokrát jsme nefotili, protože jsme oba měli plné ruce výcviku a už se nám tam foťák nevešel :-). Tak se těšte na fotky někdy příště.
  text : Ráďa

  Výcvik a přezkoušení před zkouškami ZOP 28.3.2015

  Tak abych začal obdobně jako minule – tentokrát to počasí nic moc, semtam se snášela i rozdrobená voda, ale naštěstí ne tolik, aby nás to vyhnalo z placu.
  Výcvik tentokrát vedl sám velký náčelník Zdeněk a opět Petr Koníř (původně jsem chtěl jen zaskakovat maximálně tak jednou za měsíc, ale teď to vypadá, že beze mě to prostě nejde :-) ). Požádal jsem náčelníka aby si vzal štěňata, protože přiznejme si: moje menší zkušenosti nadělají méně škody u zkušených harcovníků cvičáku než u nováčků.
  Štěňata začala klasicky mimo cvičák socializací, hrami, přivoláním apod. Po přestávce už zkoušeli „ pořádný“ výcvik na cvičáku a také kladinu.
  Petr začal s postupným procvičováním všech základních cviků na místě i za pohybu včetně procházení skupinkou. Stále nemohl přijít na něco, co by, dnes tak dobrým psovodům, nešlo. „Naštěstí“ existuje cvik VOLNO! a bylo to tady – klasika – 3 kroky od páníčka či paničky a nastává panika, honem pod křídla a hlavně co nejblíž :-).
  Po přestávce jsme zkoušeli (opravdu jen zkoušeli) aporty a pak se šlo na závěrečné překážky.
  Po výcviku se plocha zaplnila adepty zkoušek zvláště z cizích oddílů, kteří pod dohledem Kačky nejprve trénovali přenášení (plošina – páníček – Petr – plošina). Musím poznamenat, že největší problémy byli se psí „drobotí“ – jsou jak živé stříbro, naopak služební plemena se přenášela absolutně bez problémů. Před výkonem byli bafíci k neutěšení, ale v okamžiku jak se dostali do náruče páníčka či figuranta tak se úplně zklidnili. Po přenosech pokračovali v procvičování speciálních cviků.
  Řekl bych, že jeden z tradičně úspěšných výcvikových dnů :-)
  text : Petr K.
  foto : Ráďa

  Výcvik a přezkoušení před zkouškami 21.3.2015

  Tak jsme si zase užili jeden z těch nádherných – již jarních dní. Z rána těsně nad nulou, ale jasno a prakticky bezvětří, prostě zimní bundy zůstaly doma.
  Ráno měl Petr Koníř trošku hoňku, protože to vypadalo, že bude cvičit „štěňátka“ a „staří vlci“ se budou flákat po cvičáku bez dozoru (Jura Štefan jaksi opomněl, že má výcvik). Vše bylo zachráněno příchodem výcvikářského matadora Martina Vaculy, který vzal štěňata a nováčky pod svá křídla. Petr si nechal na bedrech starší smečku.
  Martin s nováčky tentokrát zůstali na cvičáku, ale nevynechali klasické procvičování socializace, přivolání, chůze u nohy … a základních překážek. Petr procvičoval s adepty zkoušek všechny jednotlivé prvky uvedené v příslušných propozicích včetně dlouhodobého odložení ztíženého blízkým pohybem ostatních psů. Po přestávce se dostalo i na aportky, revíry a překážky. Dle mého názoru jsou všichni přihlášení schopni zkouškami projít (nebude-li rozhodčí podplacen nekalou konkurencí z jiných cvičáků).:-)
  Před desátou přišli i Ráďa a Káče, kteří přinesli výbornou „tchýninu“ buchtu a zájemcům předvedli nácvik stopování. Stopaři nakonec obsadili celé pole nad cvičákem.
  Nakonec kdo chtěl tak si vyzkoušel kompletní průběh zkoušky pod přísným dohledem rozhodčího – Kačky. Radek vytvořil pro naše vnoučata podrobnou fotodokumentaci (hlavně ze stop).
  Myslím, že dnešní den bude patřit k těm na které se bude vzpomínat v dobrém a nezúčastnění budou tajně litovat … :-)
  text : Petr K.
  foto : Ráďa

  Výcvik 14.3.2015

  Byla jsem požádána, abych napsala pár slov o proběhlém výcviku tuto sobotu. Za důvěru tedy děkuji a pokusím se stručně ....
  Řada lidí se psy v poměrně brzkých sobotních jarních hodinách dávala tušit, že ani tento výcvikový víkend nebude vyjímkou z průměru. Zdatné pokročilé si přidělil náš pan Náčelník a odvelel klasickou poslušnost v řadě. U štěňat, které jsem měla na starost já, jsme se zaměřili na rozbor vnímání psa a vytváření spojitosti mezi pokynovými a zvukovými povely a práci s emocemi psovoda a jejich přenesením na projev psa. Nezdá se to, ale může být fuška, uvědomit si, na co pejsek vlastně reaguje a co je příčinou nezdaru, případně zdaru povelu, ale ne v přesném provedení a jak vytvořenou chybu odstranit. Dále jsme rozvíjeli variace nácviku běžného přivolání povel "ke mě" a "k noze".
  Individuálně jsme po pauze na zahřátí, protože zima byla opravdu pořádná a někteří z nás na ni nebyli oblečeni, probrali problémy, které vnímali návštěvníci základního kurzu jako problém k řešení u svého psa. Vyklubal se z toho u Vaška s Kirou nácvik klidu po odhození aportu, nově příchozí bernská slečna se teprve rozkoukávala, tak snad jen usměrnění pohybu 20kg neřízené střely na vodítku a Jirka s Dextíkem měli zamotanou hlavu úplně ze všeho, tak snad možnosti uvolnění ze cvičení, které je pro borderku důležitým odpočinkem pro hlavu. Výklad provázela praktická ukázka na vlastním pesanovi instruktora, kterému to jen a jen prospělo.
  Výcvik přešel plynule v chystání občerstvení na večerní narozeninové plesání a narozeninový ples od 20.00 byl myslím vydařený a prima.
  text : Yvona R.

  pozvánka

  Od 1.4., vždy ve středu od 19.00hod. bych ráda VÁŽNÉ zájemce pozvala na první hodinu výcviku obedience. Obedience neboli tzv. veselá poslušnost se cvičí na základě převážně pozitivní motivace, kde základem výcviku není manipulace se psem, ale ze strany psa nabízené chování spojené s určitou situací, za které pes dostává odměnu. Výsledkem této motivace je obrázek, že pes cvičí s radostným projevem a na samotné cvičení se těší. Obedience má svůj vlastní zkušební řád a pravidla. Bližší info na www.obedience.cz. Podle počtu zájemců na první hodině a stupně výcviku jejich psů bychom se domluvili na dalších možnostech a postupu. Těším se. Yvona R.

  Výcvik 7.3.2015

  Tato sobota byla pod vedením dvou výcvikářek, Hanky a Katky. Hanka si vzala na starost docela početnou skupinku štěňat a začátečníků a má maličkost se pokusila prověřit znalosti těch pokročilejších :-)
  I přes různorodou skupinu se jim docela dařilo, probrali sme různé druhy chůze u nohy, varianty odložení a po menších skupinkách i procvičili přivolání ke mně a k noze - tam teda mají ještě hodně velké mezery :-)
  Hanka se svou skupinou procvičila chůzi u nohy, motivaci na pamlsek, přivolání a po přestávce i nácvik očního kontaktu a překážky :-) Já jsem procvičila aportky, a překážky.
  Po výcviku dojela Nika a Jarek se svými ausíčky a zkusili sme přezkoušet, hlavně pánečky, před plánovanými zkouškami dle KJ :-)
  A protože Radek měl tentokrát volno, pomstil se mi focením - ale vy jste jistě rádi, foto jsem úspěšně zpracovala a můžete se na ně podívat na našem rajčátku :-)
  text : Káče
  foto : Ráďa

  Výcvik 21.2.2015

  Krásné sobotní ráno strávené se svými psími svěřenci na cvičáku. Sešlo se nás hojný počet k výcviku a přišlo i mnoho nově příchozivších.
  Dnešní sobotu měli výcvik dvě výcvikářky, naše Kačka (zlá teta Kateřina :-)), která měla skupinku štěňátek a dávala jim užitečné rady. Druhou byla Hanka Musilová, která měla skupinu pokročilých psovodů se svými psy.
  Kačka v rámci socializace psích miminek, i když někteří jsou poněkud "přerostlá miminka" :-), se odebrali mimo areál na louku, kde cvičili základní poslušnost od prvních krůčků, jak se štěňátkami začít. Řešila případné problémy i neproblémy! Přišli i nový páníčci s pesanama a mezi nimi bylo poněkud hůře ovladatelné 2 leté "štěně" mastifa, které si vzal do parády náš výcvikář Radek!
  Hanka mezi tím pracovala s početnou řadou pokročilých v areálu kynologického klubu. Na začátek jsme se rozcvičili chůzí u nohy, cviky na místě, změny rychlosti chůze, dlouhodobé odložení, odložení za pochodu ve všech pozicích i nácvik volna, který mnohým dělá velké problémy. Dostali jsme mnoho drahocených rad jak dotáhnout nějaké povely k úplnému konci, procvičili aportíky a překážky.
  Dopoledne jak nic uteklo a byl konec. Většina nakonec poseděla u šálku dobrého kafe či čaje, príma pokec s přáteli a rozešli jsem se s pocitem, že za týden se zde všichni zase sejdeme v tak hojném počtu, abychom se svými psími mazlíčky trošku popracovali !!! :-)
  text : Nika

  Výcvik 14.2.2015

  Tuto sobotu se nás sešlo něco kolem dvacítky cvičících. Ráno v 8.03 hod bylo rozdělení do skupin, já jsem měl začátečníky v počtu 5 ks, zbytek - něco přes 10 ks - cvičil pod vedením Jirky Štefana.
  Se svoji skupinkou jsem začal, jako již tradičně, opuštěním cvičáku směrem k cihelně, následovala socializace, motivační přivolání a spouta povídání. Potom jsme se přesunuli zpět na cvičák na velkou přestávku.
  Po přestávce jsme si dali chvilku poslušnosti, chůzi u nohy, obraty, nácvikově aport a nějakou překážku. Závěrem povídání a rozchod domů! Počasí nám přálo, po celou dobu výcviku jsme měli zmrzlý povrch a jelikož jsem s sebou neměl feny, opouštěl jsem cvičák nezvykle čistý.
  Za celých 14 dní se na vás všecky těší IVAN.
  text : Ivan

  Výcvik 7.2.2015

  První únorový výcvik začal poměrně mrazivě,ale zas tohle počásko skýtalo malou šanci, že dnes neodejdeme s našimi psími miláčky v společné hnědé bahenní barvě :-) Na cvičáku dokonce zůstala malá sněhová pokrývka, tak dvě skupinky cvičících pod dohledem Radka a Hanky mohly procvičit a pocvičit v změněných podmínkách. Některým pejskům prostě vadí sedat a lehat na studenou bílou věc :-) Ale vše zvládli. Radkova skupinka štěňat odešla na začátek procvičit přivolání mimo cviciště a Hanka mezitím probrala s pokročilými základní poslušnost v řadě.
  Po pauze a zahřátí a doplnění sil ( samozřejmě pánečků, psi jí většinou mají až až ;-) ) štěňátka probrala chůzi u nohy, a poté překážky, pokročilí probrali aportky a překážky.
  Byl to moc fajn výcvik a já jsem si našla i chvilku na pár fotek, mezi cvičením "vydry" Dennyho, takže se koukněte na naše rajče.
  text a foto: Káče

  Výcvik 31.1.2015

  Dnešní výcvikový den nás uvítal poněkud nížší teplotou, i přesto přišlo kolem dvaceti nadšenců. Pokusil jsem se prolomit ledy začátečníků a pokročilé si vzal na starost Jirka.
  Se svojí skupinou jsem se věnoval socializaci pejsků, procvičili jsme motivační přivolání a po přestávce základní poslušnost, při které jsem trochu přitvrdil, ale nakonec to splnilo svůj účel. Dosáhli jsme toho, že se celá skupinka rozpohybovala dle mých povelů, za což bych chtěl všechny pochválit a omluvit se za ostřejší, ale láskyplný přístup. Na konec jsme vyzkoušeli aport a překážky dle možností, diskuzí o možnostech cvičení jsme dnešní výcikový den uzavřeli.
  Pokročilí si ještě jako zlatý hřeb dne kousli do Jirky. Těším se na vás zase za čtrnáct dní.
  text: Ivan

  Výcvik 24.1.2015

  Tento sobotní výcvik měla na starost Yvona, která si vzala na starost skupinu štěňat a začátečníků a za mě vzal výcvik Zdenek, který dal zabrat těm pokročilejším. Procvičili vše důležité a v případě pokročilých se dostali k důkladnému probrání odložení a přivolání atp. Pár fotek najdete na rajčátku.
  text: Káče
  foto: Ráďa

  Výcvik 10.1.2015

  První letošní výcvik se odehrával sice za příjemných teplot, zato na dosti rozmáčeném terénu. Při výcviku, který tentokrát měla na starosti Katka s Petrem se postupně travnatá plocha proměnila v bažinu. V mokrém počasí se sešlo docela dost výcviku chtivých psovodů. Taky, kdo by chtěl přijít o první letošní výcvik :-).
  Skupina pokročilých procvičila, pod vedením Petra, cviky poslušnosti a přivolání. Po přestávce se vrhli na překážky a individuální procvičování. Katka se věnovala štěňatům a začátečníkům. Ti měli plno práce s umravněním svých rozdivočených mazlíčků. Po uklidnění hrou s procvičováním přivolání, se dostali k některým základním cvikům poslušnosti a vyzkoušeli si i chůzi u nohy.
  Doufám, že takové počasí nebude trvat dlouho a podmínky pro výcvik budou již lepší.
  text: Ráďa

  PF 2015

  Mnoho úspěchů v novém roce

  Sranda závody 20.12.2014

  Jako každý rok jsme s Kačkou uspořádali pro naše členy a účastníky výcvikového kurzu předvánoční „Sranda závod“.
  I tentokrát jsme udělali změny, abychom trochu oživili již zavedené disciplíny. Začátek naplánovaný na desátou hodinu se z minulých let osvědčil a tak všichni odstartovali včas. 28 soutěžních párů (psovod a pes) se vydalo na pět soutěžních disciplín za přísného dohledu rozhodčích. Disciplíny – 1. příprava na štedrovečení večeři + výlov kapříka, 2. šikovný dodavatel dárků,3. najdi si párek, 4. úprk před čerty, aneb Máchale spadlo ti to, 5. vánoční převlek , se doufám líbily a jako každý rok pobavily a zvedly předvánoční náladu.
  Hlavně nová disciplína, kde jsme záměrně postupně znetvořili všechny soutěžící jak hávem z povlečení, tak i jinou hlavou, která soutěžícího změnila natolik, že většina psů svoje páníčky nemohla poznat, se fakt povedla. I neplánované vystoupení naší hvězdy mezi exhibicionisty (Ivana ), který předvedl ukázku, jak se oblékat v prosinci na cvičák, bylo víc než inspirující.
  Poslední bonusová nebodovaná disciplína, která se také změnila, měla největší úspěch hlavně u psů. Přivolání mezi talíři naplněnými různými dobrotami nezvládl snad žádný pes, ale pro pobavení to vůbec nevadilo.
  Po spočítání bodů byli oceněni tři nejlepší soutěžící diplomy i cenami za umístění a ostatní si také odnesli drobné dárky na památku. Ocenili jsme i dvě nejmladší účastnice, a to speciálním diplomem a dárkem.
  Doufáme, že se všem „Sranda závod“ líbil a těšíme se na další ročník.
  Za pomoc při přípravě a organizaci všem moc děkuji.
  Za dokumentární foto, na které se můžete podívat na našem rajčeti děkuji Papouchkovi a Pavlovi .
  text: Ráďa
  foto: Pavel a Papouchek

  Výcvik 1.11.2014

  Chladné ráno nás přivítalo do krásné a slunečné soboty. Dvě řady výcviku chtivých si rozdělili Yvona - začátečníky a Radek - pokročilé.
  Ve dvou fázích výcviku si začátečníci a štěňata užili výcviku netradičním způsobem s novými výcvikovými prvky a postupy, které si pro ně připravila Yvonka. Pokročilí psovodi pod vedením Radka si procvičili prvky poslušnosti. Po přestávce trénovali odložení za ztížených podmínek s rušivými vlivy a vyzkoušeli si přivolání, aportování a nácvik plazení. Na závěr trénovali zdolávání překážek a nácvik obíhání maket.
  Tentokrát jsme museli skončit už v 11.hodin a přenechat cvičák zkouškařům, kteří se snažili zúročit své snažení složením zkoušky dle vycvičenosti svých psů.
  Pár fotek Vám nafotila Káče, tak se mrkněte na rajče.
  text: Ráďa
  foto: Káče

  Brigáda 25.10.2014

  I když jsme se letos napracovali ( hlavně určitá skupina členů ) dost, tak Ivan naplánoval a Katka svolala na sobotu odpoledne skupinu nadšenců, kteří podle Ivana měli zpracovat již dovezené kuláče tak, aby neshnily dřív, než se stihnou použít.
  Plán zněl jasně. Odkůrovat kuláče a ty nainstalovat jako zábranu na jíž vyštěrkované posezení. Po důkladném rozměření jsme odkůrované kuláče pečlivě umístili do připraveného podloží a zajistili kovovými tyčemi. Vše jsme zapravili a doplnili štěrkem a posezení je kompletně hotové. Však posuďte sami – viz foto.
  text: Ráďa
  foto: Káče a Banán

  Výcvik a Brigáda 11.10.2014

  Ani ranní mlha neodradila nadšence od sobotního výcviku, takže se opět dostavili v hojném počtu.
  Výcvik tentokrát vedl Ivan, ten si vzal na starost štěňátka a Jirka Štefan, do jehož péče byli svěřeni pokročilí. U štěňátek chtěl Ivan procvičit chůzi u nohy při přesunu na cvičiště u cihelny, kde potom pokračovali základní poslušností a motivačním přivoláním po přestávce. Doufejme, že si tito začátečníci odnesli z výcviku hodně tipů k procvičení do příští soboty.
  text: Ivan ( +Ivča)
  foto: Ráďa

  Výcvik a Brigáda 27.9.2014

  Další výcvikový den, s výcvikem nám pomohl Zdenek, který si vzal na starost skupinu pokročilých a my s Ivanem jsme se podělili o začátečníky a spoustu nováčků :-) Sešla se nám během září různorodá skupinka štěňat a je to prima. Procvičili jsme přes různé způsoby přivolání, chůzi u nohy, polohování a překážky i další věci, jako třeba jak naučit pejska nechat se sebou manipulovat a ukázat "bříško".
  A po skončení výcviku byla předem avizovaná brigáda: sekání a setí trávy, nová střecha na kotcích atd atd atd. Chci poděkovat tímto všem zúčastněným,ačkoliv jak se již budu posté opakovat, jsou to pořád ty stejné tváře,ale aspoň je vidět, komu na našem klubu záleží.
  Na pár foto z brigády koukněte na našem rajčátku.
  text a foto: Káče

  Výcvik 6.9.2014

  A je začátek září a hurá do prvního poprázdninového výcviku.
  Zatím krásné a teplé počasí slibuje i krásné zážitky při výcviku. Ráno jsme psovody rozdělili na ty co „ mají odvahu“ – ti pokročilí, ti šli cvičit se Zdenkem, na ty co teprve začínají, ti šli cvičit s Radkem, a na ty co přišli na cvičák poprvé a potřebují se prvně seznámit s tím, co je čeká, a ti pod dohledem Katky dostali veškeré informace.
  Zdenek se svou skupinou začali cvičit na cvičáku a Radek se začátečníky šli procvičovat přivolání mimo cvičák. V průběhu procvičování přivolání dorazila Katka s novými zájemci o výcvik a ti si také vyzkoušeli motivační přivolání a zjistili, jak jejich štěňátka zvládají nové prostření a větší skupinu psů a lidí. Po důkladném procvičení všichni zamířili na cvičák na přestávku.
  Druhé kolo výcviku bylo již o procvičování chůze u nohy, zastavování a vysvětlování všeho potřebného, hlavně u nováčků. Pokročilé Zdenek prověřil nejen v poslušnosti, ale také se vrhli na zdolávání překážek.
  Počasí nám vyšlo a celý výcvikový den byl díky tomu nadmíru příjemný. Doufejme, že takových dnů na výcvik budeme mít co nejvíce.
  text: Radek

  Dosečná 2014 - 30.8.2014

  Jak je zvykem, tak na konci školních prázdnin a před novou výcvikovou sezónou pořádáme „dosečnou“, to znamená setkání zaměřené hlavně na uvedení cvičáku do perfektního stavu - jinými slovy brigádu pro všechny, komu záleží na tom, v jakém prostředí cvičíme psy.
  A jak je již zvykem, tak se sešla dobrá parta (pořád stejných lidí) a s vervou jsme se pustili do úprav a údržby cvičáku. Mimo krásně posekané trávy a celkově upraveného cvičebního prostoru, se doplnil štěrk před klubovnou a také za klubovnou. Vysekali jsme křoviny kde se dalo a provedli úpravu prostoru před kotci. Dotřeli jsme bránu, abychom někdy příště dodělali zbytek plotu.
  Práce se udělalo požehnaně a ještě nás nějaká čeká. Děkujeme všem zúčastněným za dobrou práci, bez které by nebylo možné zahájit další výcvikový ročník.
  text: Radek
  foto :Káče

  Setkání uprostřed 27.7.-2.8.2014

  Tak nějak uprostřed prázdnin se potkáváme na akci, která se jmenuje „setkání uprostřed“ a jako každý rok se snažíme v těchto dnech zdolat některé větší úkoly a práce, na které v průběhu roku není dost času a není možné je zvládnout v běžných dnech určených pro standartní brigády.
  Zkusím popsat, co všechno jsme zvládli udělat:
  Již před příjezdem se muselo uklidit v podkroví, abychom se mohli vůbec ubytovat, proto, že ten stav, který tam byl, se nedá ani popsat. Po příjezdu jsme se museli prvně pustit do důkladného úklidu snad všeho, pro to, že všude byl slušný nepořádek.
  Umyli jsme většinu ledniček. Vystěhovali a zlikvidovali jsme starý nefunkční trezor a předělali a uklidili zadní místnost. Kompletně se dala do pořádku kuchyň. Odstranili a zlikvidovali jsme shnilou desku ze žebříku. Posekali jsme trávu, jak v předu, tak i vzadu včetně boků. Vysekali jsme křoviny u brány a připravili jsme prostor k dodělání zbytku plotu. Vysekali jsme křoviny v čelní části cvičáku včetně venkovní části před cvičákem. Ošmirglovali jsme bránu a natřeli nejen základem, ale i vrchní barvou. Upravili jsme plot, aby byl správně napnut a nařezali jsme pod něj gumu, aby plotem neprorůstal plevel a dobře se okolo něho sekalo. Zabetonovala a zavařila se tyčka k plotu, která je potřeba na druhé straně brány. Vysekal se porost za klubovnou a uklidilo se tam. Hlavní úkol, který byl nejen na dlouho, ale bylo s ním nejvíce práce, bylo zrekultivování a vyrovnání plochy v zadní části cvičáku, abychom ho mohli časem začít využívat. Za pomoci dvou kultivátorů a velkého množství ruční práce, jak na obsluhu strojů, tak na přesun velkého množství hlíny se podařilo prostor vyrovnat. Na vyrovnání se pracovalo průběžně několik dní !!!
  Proto, že jsme skoro celé dny pracovali, tak večery jsme věnovali zaslouženému odpočinku a posezení u dobrého jídla a pití.
  Škoda jen, že se této brigády, která byla na několik dnů, nezúčastnilo více našich členů a nepomohli tak s údržbou a zvelebováním našeho klubu. Neodpustil jsem si to a napsal jsem to jako pokaždé, ale ono to asi stejně nepomůže a nevyburcuje docela velkou členskou základnu k větší aktivitě. Na pracovních brigádách jsou vidět pořád stejní členové klubu. Všem, kdo obětavě pracovali a strávili na cvičáku i část ze své dovolené moc děkujeme a velmi si vážíme, co pro klub dělají.
  K dokreslení, co všechno se dělo na setkání uvidíte na fotkách (viz rajče).
  text: Radek
  foto :Káče

  Výcvik 7.6.2014

  Tento sobotní výcvik měl nový prvek.. a to Petra K. jako výcvikáře :-) Tak dlouho žertoval a nabízel se, až jsme se rozhodli ho otestovat :-) Musím říct, že se své role zhostil dobře a vydržel až do konce výcviku :-) Druhou skupinku cvičících si vzal Zdenek a úplné nováčky a štěňátka si vzal na starost Ivan :-)
  A protože jsme se pustili do druhé fáze úpravy prostoru za odchytovkami, tak za podvečera, kdy už bylo chladno, se Ivan s Radkem pokusili vyhubit plevel herbicidem. Taky jsme pospravovali některé překážky a uklidili v kanceláři, kuchyni atp. :-)
  Na pár foto se koukněte na našem rajčátku.
  text: Katka
  foto :Radek

  Předváděčka Jiříkovice 31.5.2014

  Z našeho dětského dne konaného v KK Šlapanice si "odběhlo" pár lidiček a jejich psů se předvést, co umí na dětský den do Jiříkovic :-) Na našem rajčeti najdete pár fotek :-)
  text: Katka
  Autor foto :Jarek


  Dětský den 31.5.2014

  Na již 23.ročník Dětského dne v Kynologickém klubu Šlapanice jsme se všichni těšili už delší dobu :-)
  A jako každý rok, tak i letos zvládl náš organizační výbor v čele se Zdenkem Velanem vše zařídit a i přes malou dešťovou přeháňku se toto odpoledne vydařilo :-) Přišlo mnoho dětí, s rodiči, prarodiči a i ojedinělým psím doprovodem.
  Za spolupráce s členy KK Šlapanice a členů Skautu ABS Pangea si děti mohly zasoutěžit v různých disciplínách, ve kterých získávali body, které pak vyměnily za drobné dárky. Příchozí si také mohli u vstupu zakoupit losy do tomboly, ve které každý zúčastněný měl možnost vyhrát.
  V průběhu soutěží si děti vyzvedly špekáčky, poté si je za pomocí rodičů mohli opéci, sluníčko nalákalo i na vynikající zmrzlinu a také všechny děti dostaly poukázku na limonádu. Hasiči Šlapanice předvedli , jaké to je hasit požár :-) Policie ČR Brno ukázala ochranné prostředky, které používají při zásazích, metodiku sebeobrany a také zbraně, které velmi zaujaly.Naši členové KK Šlapanice se svými psy předvedli ukázku poslušnosti,překonávání různých překážek a děti ( i rodiče) si mohli pejsky pohladit a zeptat se na podrobnosti, které je zajímaly. Následovala i ukázka malého parkuru agility. Mezitím na naše cvičiště přistál malý vrtulník, který si všichni s velkým zaujetím prohlíželi. A děti, které fandí motorismu si mohly prohlédnout transportér - takzvaný BVP, a také se mohly nechat svézt v historických vozidlech.
  Prostě to bylo nádherně strávené odpoledne v Kynologickém klubu Šlapanice.Za organizaci a podporu tohoto dětského dne chci poděkovat všem zúčastněným členům KK Šlapanice, obzvláště Zdenkovi Velanovi, který opravdu měl spoustu práce se zařizováním, a také městu Šlapanice a všem sponzorům.
  za KK Šlapanice: Katka Zachová
  Autor foto : Káče, Radek, Pavel, Jarek


  Nabídka textilu s motivem KK Šlapanice

  Pro zájemce o trička, mikiny atp.!! Do 14.6.2014 přijímám objedávky - více info najdete na FB nebo tady :-)

  Brigáda 23.5.2014 a Výcvik 24.5.2014

  Tráva roste před očima a proto jsme vyhlásili na pátek brigádu na sekání trávy a to včetně zadní části cvičáku. Byla to dřina, proto, že tráva vzadu dorostla požehnané velikosti. Počasí nám v pátek přálo a vše se podařilo posekat za sucha. Všem pomocníkům patří velký dík.
  A teď k výcviku.
  Ráno to vypadalo sice na déšť, ale po pár kapkách se počasí umoudřilo a celý výcvik bylo krásně. Ivan si vzal nováčky a na Toníka zbyli všichni pokročilí a že jich bylo. Všichni si prošly cviky poslušnosti, včetně přivolání a aportů.
  Na závěr si všichni, kdo chtěli, mohli vyzkoušet revírování a kousačku na figuranta „Banána“.
  Text – Ráďa
  Foto: Káče a Ráďa

  foto brigáda: foto výcvik:  VÝCVIKY V PONDĚLÍ

  změna !! OD ČERVNA 2014 - v pondělí večer- v čase od 18 do cca 20h.
  Termíny a výcvikáře na jednotlivé pondělky najdete v sekci

  Vedení výcviků

  .

  Výcvik 17.5.2014

  Na to, že doposud pořád pršelo, vyšel sobotní výcvik přímo ukázkově. Krásné sobotní dopoledne bez deště a docela teplo si všichni co dorazili na výcvik patřičně užili.
  Ráno se dlouhá řada psovodů rozdělila na ty, kteří začínají nebo mají štěňata a na ty, co jsou již pokročilí. Výcvik měli pro dnešek na starosti Hanka, Lukáš a Radek.
  Pokročilí pod velením Hanky si procvičili cviky poslušnosti, včetně hlášení rozhodčímu potřebného pro zkoušky a motivační přivolání s důrazem na rychlost a přesnost. Začátečníky měl pod dohledem Lukáš a ten snažil poradit se základy výcviku s ohledem na věk psů a potřeby v různé fázi výcviku.
  Po přestávce se změnil pouze výcvikář u pokročilých, kde štafetu po Hance převzal Radek. Hanka si za odměnu mohla zkoušet se svým Kordem soustředění na výcvik v přítomnosti celé řady psovodů a psů.
  Konec výcviku, jako tradičně, uzavřela kousačka s Michalem – zvaným „Banán“.
  Text – Ráďa

  Zkoušky dle MZŘ - 11.5.2014

  Kynologický klub Šlapanice pořádal zkoušky kterých se celkem zúčastilo 14 psovodů se svými psy. Hned v úvodu musím říct, že byli velmi úspěšní. Všichni zkoušky udělali. :-) Nejvíce bylo zkoušek BH,ale měli jsme zde i zkoušky IPO 1,IPO 2,IPO3,FPR 1,SPR 1,SPR2.
  Rozhodčí byl pan R.Klepáč, vedoucím zkoušek Hana Musilová a figurant Lukáš Slowioczek. Kladeči stop byli Hanka a Lukáš. Za to jim děkujeme,protože ti si toho blátivého,mokrého terénu užili nejvíc. Počasí nám moc nepřálo,ikdyž ráno pršelo jen málo.Jak čas ubíhal ,déšť postupně zesiloval a ke konci pršelo dost vydatně,ale to už se chýlily zkoušky do zdárného konce. Začínající si určitě odnesli nějaké zkušenosti.Pan rozhodčí každýmu řekl,co je třeba zlepšit,co se nepovedlo a co naopak ano. A doufám ,že budou mít chuť do dalších zkoušek a mají motivaci pro zlepšení ve cvičení. Mohli zde vidět všechny stupně zkoušek a tudíž udělat si představu co vše je třeba ještě nacvičit,kde se zlepšit. A nyní trochu blíže ke zkouškám.
  Ještě před 8 se odjíždělo na stopy.Kde se začaly pokládat stopy,tentokrát druh terénu bylo obilí. Nejdříve začala Hanka klást Fpr 2 a další dvojkový zkoušky,protože zde už je cizí stopa. Pro IPO 1 je stopa vlastní,takže ta se pokládala hned součastně. Vzápětí se pokládala stopa pro IPO 3.Mezitím se zdvihala stopa IPO 1,následovně stopy dvojkové a atd. Tím vše pěkně navazovalo a nebyly zde moc dlouhé prodlevy. Po úspěšném dokončení stop se odjíždělo zpět na cvičák. Nyní bylo vyhlášeno pořadí poslušností pro BH a IPO. Jako první šli na řadu zk.BH,následovalo IPO 1 , 2 a 3. Jakmile poslušnoti byly hotový,stavěly se makety na obranu a uklízel se prostor od překážek. Součastně probíhaly zkoušky v dopravním ruchu pro zk.BH. Po 15 minuté přestávce začínaly obrany. Začínalo IPO 1,pak SPR 1,následovalo IPO2,SPR 2 a zakončila to zkouška IPO3. Kde mohli přítomní vidět obíhání všech 6 maket, doprovody, jak zadní, tak boční,útěk a jiné.
  No a nyní jak to vše dopadlo.
  Výsledky našich členů:
  * Zk. BH body * zk.dopr.ruch * celkem * známka
  Eliška Hrabálková + Eliška * 50 * obst.* 50 * obst.
  Alena Procházková + Brit* 53 * obst. * 53 * obst.
  Pavel Kapoun + Terry * 49* obst. * 49 * obst.
  Monika Žákovská + Aireen* 56 * obst. * 56 * obst.
  Jana Trundová + Aramis* 53 * obst. * 53 * obst.
  Marie Katolická + Meda* 49* obst. * 49 * obst.
  ZK. IPO 1 * stopa- * poslušnost - *obrana
  Hana Vymazalová +Cessy * 98 * 100 * 81 * 279 * VD
  Zk. FPR 2 stopa Yvona Rumpíková 77 * 77 * U
  Zk.SPR 2 obrana Matin Vacula 74 * 74 * U
  Text – Hana V.

  Výcvik 10.5.2014

  Sobotní krásné ráno nalákalo zájemce i nováčky o výcvik, pod vedením Miloše a Ivana si procvičili a zacvičili ve dvou skupinkách podle pokročilosti.
  Po výcviku se nácviku obran ujal Michal a malinko i Ráďa.
  Na pár foto koukněte na našem rajčátku :-)

  Text – Káče
  Foto : Káče a Ráďa

  Akce pro ZŠ Šlapanice 9.5.2014

  V PÁ 9.5 2014 náš kynologický klub Šlapanice pořádal den pro děti z místí ZŠ. Účast byla velká a především žáků z prvního stupně.
  Členové KK a další pomocníci se sešli po 7 hodině a začalo plánování a rozdělování stanovišť ,úkolů,příprava materiálů a zajištění hladkého průběhu celé akce. Na povel si to vzal opět Zdenál. První žáci už přicházeli na náš cvičák a my jsme postupně odcházeli na své stanoviště. Bylo jich několik a tudíž bylo potřeba mnoho pomocníků. Každý kdo přišel pomoct,našel uplatnění. Žáci si mohli vyzkoušet týmovou práci v plnění úkolů,protože nesoutěžili jako jednotlivci, ale jako třída. Každá třída měla bodovací kartu,do které se zapisovaly body z jednotlivých stanovišť. Žáci mohli soutěžit ,jak ve sportovní disciplíně,tak i vědomostní a dovednostní.
  Měli jsme stanoviště s poznáváním vlajek,rostlin,hub,ale také byly zkoušeni ze zdravovědy,testováni městkou policií ze znalostí značek a testů z dopravy.Pamětní úkol byl taky zajímavý. Mohly si vyzkoušet střelbu a sportovní disciplíny. A ještě více.Každá třída měla ještě úkol, který plnily cestou. Ti nejmladší měly sbírat různé druhy květin,které potkají cestou,ale žádná se něměla opakovat. Počasí ráno vypadalo nevlídně,ale jakmile akce začala,sluníčko nám vykouklo a svítilo po celou dobu a tudíž nám nic nekazilo dobrou náladu. Žáci byli skvělý. A nepřeháním,když řeknu,že mě překvapilo, jakou mají někteří prvňáčci znalost vlajek. Tohle bylo zrovna moje stanoviště. Děti byly nadšení,když uviděly vlajky,paní učitelky většinou moc ne. Ale tady naštěstí soutěžily děti a ty podávaly moc pěkné znalosti. I žáci z II.stupně se chovali skvěle. Měli to těžší,ale statečně se s tím taky poprali. V parku byly poslední asi tři stanoviště a vyhlášení výsledků. Všichni si odnášeli dárek,dobrou náladu a úsměv. Myslím,že se nám to povedlo. Vidět ty úsměvy dětí je možná víc než cokoliv jiného. Nemohlo nám to pokazit ani špatná nálada některých lidiček doprovázející děti. Bohužel se i stalo,že se nám některé třídy zatoulaly a tak minuly některé disciplíny. Soutěživí se vrátily zpět a vynechané disciplíny dodatečně splnily.
  Děkujeme všem ,kteří pomohli a přispěli ke zdárnému průběhu akce.
  Text – Hana V.

  Výcvik 26.4.2014

  Po náročné páteční brigádě nás přivítala zatažená obloha a mokrá,ale posekaná tráva :-)
  A i proto přišlo méně lidiček na výcvik,ale kdo přišel, vyhrál... nádherné počasí - po krátkém dešti se obloha rozjasnila sluníčkem a bylo pak letní počasí :-) A tak si Radek vzal jednu smíšenou skupinku = pár pokročilých, pár začátečníků a dva úplné nováčky - velmi mladé ( 10 a 11 let) a zůstali na cvičáku, kde procvičili vše v "domácím prostředí".
  A protože jsem mu jen chvílemi pomáhala, sepisovala nováčky o výcvik a novou členku kurzu, tak byla i malá chvíle něco vyfotit- podívejte se na fotky na našem rajčátku.
  Text a foto – Káče

  Brigáda 25.4.2014

  Spousta dychtivých brigádníků nás již nějakou dobu uháněla o to, aby si mohli nějakou brigádu udělat, až jsme se domluvili a opravdu jsme zorganizovali malou páteční brigádičku.
  No a teď vážně. Proto, že dozrál čas i tráva, tak nám Ivan zařídil (nebo nařídil ??) brigádu na úpravu cvičáku, zaměřenou převážně na zkrocení již patřičně rozbujelé trávy a jiného rostlinstva. A aby to byla tutovka, a my jsme se nemohli flákat, tak dodal i techniku a povoz na lebedu. Brigádníci se opravdu našli, někteří chtěli už nějakou dobu pracovat a zbytek se nahlásil po zveřejnění na informačních místech.
  I když počasí nebylo úplně ideální a technika zkoušela moji trpělivost, tak se nakonec vše stihlo za páteční odpoledne udělat. Plac na cvičení je upraven a přilehlé stráně mohou v klidu osychat a lákat kdo ví k čemu :-).
  Všem brigádníkům moc děkuji za perfektní spolupráci a pomoc. Velké díky nejen za práci, ale i za půjčenou techniku Martinovi Petlachovi - moc to pomohlo. Samozřejmě nesmím zapomenout, že téměř všechny brigádníky uvidíte na fotkách, které pro vás nafotila Katka (kterou na fotkách, také neuvidíte, páč stála za foťákem).
  Text – Radek
  Foto : Káče

  Výcvik 19.4.2014

  Ještě chladné ráno nás přivítalo do krásné a slunečné soboty. Velký zájem o výcvik se projevil v množství psovodů, jak u štěňat a začátečníků, tak u pokročilých. Dvě poměrně dlouhé řady na dva výcvikáře – dnes to všechno měli na starosti Katka a Radek.
  Rozdělení do skupin a můžeme se vrhnout na cvičení. Skupinu štěňat a úplných začátečníků si vzala na starost Katka. Celá smečka odešla řádit mimo cvičák a po ranním vyběhání a uklidnění probrali přivolání a to i motivační, chůzi a cviky u nohy. Skupině pokročilých dával do těla Radek a v první části výcvikového dne procvičili chůzi a obraty u nohy, cviky sedni, lehni, vstaň a zvláštní důraz byl směřován na odložení snad na všechny způsoby.
  Po přestávce si štěňátka a začátečníci vyzkoušeli překážky, aportování a polohování. Pokročilé Radek vyhnal na speciální cvičení do ještě nesloženého stanu, který zde zbyl po akci (dogtrekkingu) z předešlého víkendu a všichni si mohli vyzkoušet, že takováto změna prostředí, kde se cvičí, není vůbec snadná. Pak překonání několika překážek, procvičení přivolání a aportů a je hlavní výcviková část u konce. Nácvik obran, neboli kousačka a revíry s figurantem Banánem, jako závěr úspěšného výcvikového dne a jde se domů.
  Tentokrát bez fotek, oba jsme měli výcvik a tak někdy příště :-).
  Text – Radek

  Výcvik 29.3.2014

  Počasí nám přálo, opět nádherné a slunečné sobotní ráno !! :-) Takže všichni, co přišli, si mohli užít nejen slunečních paprsků.ale i výcviku - tentokrát pod vedením Ivana, který si vzal na starost štěňata a začátečníky, a Radka, který zastoupil nepřítomného Toníka, ten si vzal na starost pokročilejší :-)
  A já se mohla věnovat fotodokumentaci, protože takhle krásné počasí, to se to fotí hned veseleji... jen to zpracovávání fotek je pak poněkud náročnější - ale myslím,že výsledek stojí za to, však zhlédněte na našem rajčátku.
  Ivan se všemi trpělivě pocvičil základy přivolání a chůze u nohy a po přestávce i překážky.
  Radek se soustředil na klasické nedostatky v přivolání, polohování a samostatné práci psovoda se psem.Taky si vyzkoušeli překážky a revírování.
  Nakonec jsme si s naším figurantem Michalem užili nádherné obrany a ukončili tak perfekt den v KK Šlapanice :-)

  Text a foto – Káče

  Výcvik 22.3.2014

  Krásné slunečné ráno a celý den, byl ukázkou, jak mají vypadat jarní teploty. I díky tomuto nádhernému počasí, byl zájem o výcvik veliký a množství cvičících značný. Hlavní skupinu pokročilých měl na povel Zdeněk. Se skupinou štěňat vyrazila na výcvik mimo cvičák Katka. Já jsem se tentokrát (proto že jsem výcvik neměl), ujal dokumentovat veškeré dění na cvičáku.
  Chvíli jsem pozoroval, jak Zdeněk procvičuje poslušnost s dlouhou řadou psovodů a pak jsem odešel zdokumentovat činnost těch nejmenších mimo cvičák. Štěňata pod trpělivým dozorem Katky, procvičili volný pohyb psů s následným přivoláváním a navíc i trochu motivace pro rychlejší přivolání. Průběžně Katka vysvětlovala a udělovala cenné rady, jednotlivě každému z přítomných.
  Po přestávce a regeneraci sil, jak u psů, tak i u psovodů, se obě skupiny vrhly do dalšího cvičení. Zdeněk procvičoval s početnou skupinou nácvik na předváděčky a Katka probrala se štěňaty chůzi u nohy mezi kužely a aporty.
  Krásné a velmi teplé počasí, které dalo všem zabrat, dalo v závěru zabrat i našemu dvornímu figurantovi Michalovi, který si bude muset také zvyknout na již velmi letní teploty. Vše jsem dokumentoval a díky tomu se můžete mrknout na „skoro“ letní fotky.
  Přeji pěkný (kulturní) zážitek.
  Text a foto – Radek

  NOVINKA - VÝCVIKY I V PONDĚLÍ

  OD BŘEZNA 2014 - konkrétně od 3.3.2014 zkoušíme nabídnout našim členům KK Šlapanice, a také i členům Kurzu základního výcviku jako další z termínů (krom soboty dopoledne) i pondělí večer- v čase od 17 do cca 19h.
  Termíny a výcvikáře na jednotlivé pondělky najdete v sekci

  Vedení výcviků

  .

  Výcvik 17.3.2014

  Na třetí pondělní výcvik ,který je novinkou od března ,přišlo více zájemců o výcvik než dříve. Pravidelně chodí Yvett s Any a Hanka S. s Maxem. Tentokrát se k nám připojily další tři nadšenci, tedy nadšenkyně. Chlapi nějak zatím nechodí. Najednou jsme měly více psů než psovodů a tak jsme měly plné ruce práce, abychom se všemi pocvičily. :-) Průběžně bylo na place 6 lidí a 11 psů. To není špatné skóre.
  Opět jsme se věnovaly základům poslušnosti a více procvičovaly přesnost a zdokonalovaly co se dá. Připravujeme se postupně na zkoušky, abychom je krásně zvládly. Protože nás 11. května čekají převážně zkoušky BH ,na které se přítomní hlásí, tak jsme se společně věnovaly opět přípravě na tyto zkoušky. Počasí bylo mnohem lepší než o víkendu a tak jsme mohly zase procvičovat další věci a na závěr probraly a procvičily část zkoušek. Příště budeme pokračovat, aby nás nic nepřekvapilo. Všichni se snažily, jak jen mohly. Alča byla celá udýchaná po chůzy, která je docela dlouhá v této zkoušce,prý to bere fakt vážně a bylo to vidět. Cením si takovýho přístupu a moc chválím. Každý cvičil dle svých možností a schopností. Yvett se s Any snaží, kdyby jste viděly jejich oční kontakt. :-) Mimo jiné se i snaží najít výmluvu, aby na zkoušky nemusela. No známe to, každý má trému. Někdo asi už nyní. :-) Hanka cvičí taky moc pěkně a moc chválím, za překonání strachu a sundání psovi košíku. Což se povedlo už minule a vůbec není důvod,aby jej měl. Protože panička má mnoho dobrot, hraček a dalších věcí, což je pro psa daleko atraktivnější, než jiní psi. A tak to má být. Je supr s takovým psem cvičit. A protože někteří , např.jako tým Hrabálkových , neustále měnili složení týmu, tak mi bylo vysvětleno, že každý má jiný obojek. Prý abych si je nepletla. Pak se člověk nemůže divit, že chvilku jim cvik šel a pak zase už tolik ne nebo naopak. Když jsem se otočila a někdo měnil psy neustále dokola. Oba jsou černí, no byla sranda. Takže jsem stále slyšela ,, a to není …... to je..…. ´´:-) Od cvičení nás vyhnala tma. Ale stejně jsme toho stihly hodně. Pesani byli unavení ,pamlsky spapány a psovodi plné hlavičky cviků,které je třeba procvičovat.A protože jsme více cvičily a nebyl moc prostor na jiné věci,tak jen pár foteček. Za krásné cvičení a pomoc děkuji. Hanka V.
  Text a foto – Hana V.

  Výcvik 15.3.2014

  Tuto sobotu se nás sešlo celkem dost. Počasí nám celkem přálo, a bylo celkem teplo. Aspoň teda pro cvičící. :)
  Štěniska si vzal Ivan a pokročilejší Toník. Procvičila se základní poslušnost, chůze u nohy, přivolaní, a jiné.
  Po přestávce, kdy si všichni odpočinuli a občerstvili, sme se vrhli opět do cvičení. Pak se šlo na překážky, a kdo chtěl mohl si procvičit obíhání zástěn. Na závěr měly být obrany, ale jak už to tak bývá, pěkné počasí nevydrželo, a začlo pršet. Chvilku sme vyčkávali jestli přestane pršet, a pak sme to rozpustili.
  Text – Lucka S.

  Výcvik 8.3.2014

  Předzvěst pěkné a slunečné soboty navnadilo mnoho nadšených pejskařů k návštěvě cvičáku. A tak, jak předpověď počasí slibovala, tak si i stalo a krásná slunečná sobota provázela sobotní výcvikový den po celou dobu.
  Proto, že se stal malý zázrak a Yvonka nečekaně přišla už na osmou hodinu ráno, tak dostala za odměnu štěňata a šli cvičit do klidu mimo cvičák. Proto, že zájemců o výcvik bylo opravdu hodně, tak jsme si je Katka a já spravedlivě rozdělili. Všem se z kraje dostalo dostatečně a plnou měrou pocvičení v oblasti poslušnosti.
  Po přestávce na odpočinek a občerstvení, jsme všechny prověřili v disciplínách - přivolání, aportu a nácviku na obíhání zástěn, tentokrát na kužely. Dále si všichni vyzkoušeli soubor překážek – kladinu, houpačku, desku s válci, skokovky a žebříky. Katčina skupina si na závěr vyzkoušela manipulaci se psy. I když tento druh výcviku je spíš pro štěňata, tak mnozí z pokročilých tuto manipulaci se svými miláčky nezvládají.
  Na závěr si každý, kdo chtěl vyzkoušel obranu na našeho figuranta Banána. Ti zkušenější už procvičovali cviky obrany dle vycvičenosti a opravdu to již vypadalo, jako pořádná kousačka. I pár fotek jsme stihli a to hlavně díky Papouchkovi, který fotil i když my jsme byli zaměstnaní výcvikem. Na závěr jsem udělal pár fotek i já. Mrkněte na rajče.
  Text – Radek
  Foto – Papouchek a Radek

  Výcvik 3.3.2014

  Od března máme novinku ve výcviku. Kromě pravidelných sobotních výcviků se cvičí i v pondělí od 17hod. Bohužel se tato změna ještě moc nevryla pod kůži a tím účast byla velmi malá.
  Přišla si zacvičit Yvett s Any,ostatní tohoto výcviku nevyužili a tudíž jsme měly spoustu času a prostoru procvičit, co bylo potřeba. Protože nás v květnu čekají zkoušky, tak jsme se společně věnovaly přípravě na zkoušky dle MZŘ. Počasíčko nám přálo a tak jsme probraly , co je potřebné k těmto zkouškám. Vysvětlily jsme si co je obsahem zkoušky BH a některé cviky rozebraly na jednotlivé části. Holky byly moc šikovný a pěkně cvičily. Samozřejmě dostaly úkoly na doma, tak jsem zvědavá, jak jim to půjde. Niki a Cessy si procvičily přivolání a některé cviky, které jsem potřebovala procvičit s někým. Za krásné cvičení a pomoc děkuji.
  Text – Hana V.

  Výcvik 1.3.2014

  Na první březnovou sobotu sme se sešli celkem v hojném počtu. Počasí se vydařilo, a dokonce i sluníčko vylezlo a bylo teplo. Rozdělení proběhlo rychle, štěniska si vzal Ivan a pokročilejší Náčelník. Procvičila se základní poslušnost, přivolání, chůze u nohy a jiné.
  Po přestávce, kdy si páničci a chlupatí miláčci odpočinuli se pokročilejší vrhli na překážky a aport. Štěniska cvičila chvilku mimo cvičiště a pak se vrhli též na překážky. Poté si štěniska vzal Toník, a Ivan s Martinem a Tondou Sedlákem. šli opravit bránu, protože se krapítek rozpadla. :D
  Text – Lucka S.

  Výcvik 1.2.2014

  I tuto sobotu jsme se potkali na cvičáku KK Šlapanice, v hojném počtu cvičících a dokonce i výcvikářů bylo zdostatek, tak si zacvičili i nezvyklé dvojice- narážím na vydru Dennyho s Ráďou :-)
  Pokročilejší si dnes vzala na starost Hanka a začátečníky se šťěňátky Lukáš. Procvičili vše z poslušnosti , aportky i na překážky došlo.
  A nakonec se Jirka s Radkem ujali obran.. pro znalé to mohu napsat i takto : kousl si medvěd Rečin, obě vydry Denny i Dusty, kočka Axa si aky užila a netopýrek Enzo si na stará kolena taky požižlal rukávek :-) A kdo nevíte, o čem píšu, tak se podívejte na naši novou nástěnku v klubovně :-)
  Text a foto – Káče

  Výcvik 25.1.2014<

  Ráno parádně mrzlo a tak bylo docela velkým překvapením, kolik odvážlivců z řad členů i kurzistů se přišlo pobavit, při cvičení se svými čtyřnohými a většinou i chlupatými miláčky. Zima byla sice celý výcvikový den, ale po přestávce se nám začalo vylepšovat počasí a svítit sluníčko – však uvidíte na fotkách.
  Výcvikové skupiny rozdělené na štěňátka se začátečníky a pokročilé jsme si rozebrali já a Katka. Štěňata a začátečníky si odvedla mimo cvičiště Katka a v klidu procvičili po ranním proběhání, přivolání ve všech podobách. Pokročilé čekalo pod mou taktovkou hlavně procvičení poslušnosti včetně přivolání. Někteří méně zdatní začátečníci museli použít výcvikových pomůcek, aby přivolání bylo přivoláním a dostali rady, jak dále postupovat.
  Po přestávce, která je nutná k regeneraci sil a vyvenčení pejsků, se štěňátka a začátečníci vrhli na chůzi u nohy, polohování (sedni a lehni) aportování a některé překážky. Pokročilé jsem po procvičení různých druhů odložení potrápil aportováním. Kdo chtěl, mohl na závěr využít možnosti si se svým miláčkem zakousat na figuranta Michala (Banána) a pro větší legraci jsem se nakonec přidal i já a kousačka byla na dva figuranty .
  Text – Radek
  Foto - Máca, kamarádka od Papouchků

  Máme krásnou novou ceduli na plotě


  Výcvik 11.1.2014

  Tak jsme se v sobotu ráno sešli na druhém výcviku po novém roce a oproti minulé sobotě se počasí vylepšilo a dokonce jsme měli sluníčkově. Na leden opravdu super počasí na výcvik psů.
  Podle vylepšeného počasí vypadala i účast psovodů. Přišla spousta pokročilých, aby si provětrali svoje dovednosti a také spousta začátečníků a štěňat. Rozdělení bylo tentokrát jednoduché. Martin si vzal ty pokročilé a já s Katkou začátečníky a štěňata. Martinova řada se pustila do procvičování základní poslušnosti a naše skupina vyrazila mimo cvičák. Nechali jsme všechny vyběhat a vyřádit a pustili se do procvičování přivolání a nácviku práce s dlouhým vodítkem. Nakonec proběhlo motivační přivolání, jak samostatně, tak do řady psovodů.
  Po přestávce se naše skupina pustila do procvičování chůze u nohy mezi kužely a překonávání různých druhů překážek. Na závěr trochu informací o procvičování manipulace se psy a výcvikový den je skoro u konce. Proto, že jsme měli tentokrát s Katkou na starosti výcvik, tak pár fotek jsme dostali od Niky, která fotila a zaznamenala, jak bylo na cvičáku krásně. Tak mrkněte na rajče.
  Text – Radek
  Foto - Nika

  Výcvik 4.1.2014

  Tak nám začal nový rok a první výcvikový den jsme si užili v pěkné mlze – však uvidíte na fotkách. Docela teplé počasí zajistilo pěkně bahnitý podklad na cvičišti, tak cvičení bylo trochu náročnější.
  Výcvikové skupiny rozdělené na začátečníky a pokročilé si rozdělili Lukáš a Hanka. A proto, že se všichni chtěli trochu protáhnout po svátcích, pustili se do procvičování cviků poslušnosti. Po přestávce, ve které jsme probrali všechny zážitky z vánoc a nového roku si začátečníci vyzkoušeli překážky a pokročilí trénovali některé z prvků potřebných pro zkoušky. Na závěr si někteří zkusili aport pod dohledem Hanky, aby se dozvěděli co všechno dělají špatně :-).
  Na focení bylo hodně špatné počasí, ale snažil jsem se jak já při focení, tak i Kačka při upravování a tak se můžete podívat, jak to všem zúčastněným slušelo.
  Text a fotky – Radek

  Vítá Vás rok 2014


  Sranda závody 21.12.2013

  Jako každý rok jsme s Kačkou uspořádali pro naše členy a účastníky výcvikového kurzu předvánoční „Sranda závod“.
  I tentokrát jsme udělali drobné změny, abychom trochu oživili již zavedené disciplíny. Začátek naplánovaný na desátou hodinu se z minulých let osvědčil a tak všichni odstartovali včas. 25 soutěžních párů (psovod a pes) se vydalo na pět soutěžních disciplín za přísného dohledu rozhodčích :-).
  Disciplíny – štědrovečerní večeře, najdi si párek, úprk z předvánočních nákupů, šikovný dodavatel dárků a oblékání psů a jejich páníčků se doufám líbily a jako každý rok pobavily a zvedly předvánoční náladu. Poslední bonusová disciplína měla největší úspěch hlavně u psů. Proskok kruhem ověšeným špekáčky, byl jako vždy velmi těžký, už pro to, že místo skákání si chtěli všichni psi utrhnout a sežrat nějaký ten špekáček.
  Po spočítání bodů byli oceněni tři nejlepší ze soutěžících diplomy a cenami za umístění a ostatní si také odnesli drobné dárky na památku. Ocenili jsme i tři nejmladší účastníky a to speciálním diplomem a dárkem.
  Doufáme, že se všem „Sranda závod“ líbil a těšíme se na další ročník.
  Za pomoc při přípravě a organizaci děkuji všem, hlavně Aleně, Ivanovi, Martinovi, Kačce a mnoha dalším !! Za dokumentární foto, na které se můžete podívat na našem rajčeti děkuji Papouchkovi a Pavlovi .
  text: Radek
  foto: Papouchek a Pavel

  PF 2014

  Všem přátelům, příznivcům, výcvikářům, cvičícím, psiskám, kočkám,veverkám, morčátkům,koním,medvědům, surikatám,pandám,lachtanům, vydrám, netopýrům, prasátkám i krokodýlům a jiné zvěři v KK Šlapanice :-) ať se za rok zase sejdeme ve stejném ba co větším počtu :-)
  Další organizovaný výcvik je v lednu - 4.1.2014 nashledanou.

  Video z výcviku

  Dostali jsme od Jiřího (páneček Xary) videjko, tak se podvejte :-)